Życiodajny kalendarz?

Szukamy idealnego kalendarza do codziennego użytku!

 • Takiego, który wygląda (żeby chciało się na niego patrzeć).
 • Takiego, który inspiruje (ładne zdjęcia, cytaty, aforyzmy w środku).
 • Takiego, który jest praktyczny (ma miejsce na notatki i zapisywanie ważnych spraw do załatwienia).
 • Takiego, który będzie na tyle fajny, że zostanie nam pamiątką minionych wydarzeń!
  Jest kilka wyjątkowych – będziemy o nich tutaj pisać!
  Zapraszamy!

————————————————————————-

Kalendarz Matki i Córki, wydawnictwa Jedność
link dla córki i dla matki

Nie bez powodu pojawia się jako pierwszy – jest najlepiej zrobionym kalendarzem jaki trzymałam w dłoniach od dawna. Mam nadzieję, że będzie wydawany również w kolejnych latach!!

KALENDARZ DLA CÓRKI NASTOLATKI
Jak wygląda?
Sztywna, ładna okładka. Kolorowy w środku, dużo zdjęć, rysunków, grafik. Różnokorowy. Papier gładki. Format mały, 105×152 mm.

Inspiruje (ładne zdjęcia, cytaty, aforyzmy w środku)?.
Zdjęć dużo, masa grafik. Pod tym względem 10/10. Wiele porad duchowych (bardzo przystępnych i jasnych), praktycznych (np. jak zrobić serwetkę w kształcie choinki czy ułożyć sztućce na stole), pomysłów na zabawy, kolorowanki antystresowe, pomysły na samorozwój, porady dotyczące diety i wyglądu, przepisy na śniadanie/imprezę, propozycje ćwiczeń fizycznych na wzmocnienie. I wiele innych dostosowanych do wieku i potrzeb nastolatki. Mam wrażenie, że wydawcy wyczerpali wszelkie możliwe tematy nastolatek.

Praktyczność. Ma miejsce na notatki i zapisywanie ważnych spraw do załatwienia. Nie ma tego miejsca dużo – jedna strona to 4 dni, bądź 3 plus mini kalendarz danego miesiąca w rogu . Po każdym miesiącu jest dodatkowa strona na notatki. Ma przekładaną tasiemkę – łatwiej znaleźć konkretny dzień. Ma wiele miejsca na notatki tematyczne dotyczące szkoły, życia duchowego itd. Na końcu miejsce na adresy i nr telefonów.

Liczba str. 320
Format 105×152 mm
Cena 16,90 zł

KALENDARZ DLA MATKI
Jak wygląda?
Sztywna, ładna okładka. Kolorowy w środku, dużo zdjęć, rysunków, grafik. Różnokorowy. Papier gładki. Format zeszytowy A5, 135×205 mm .

Inspiruje (ładne zdjęcia, cytaty, aforyzmy w środku)?.
Zdjęć dużo, masa grafik. Pod tym względem 10/10. Wiele porad duchowych (bardzo przystępnych i jasnych), praktycznych (mały poradnik pani domu, np. naturalne antybiotyki, piramida sprzątania, symbole prania odzieży), pomysłów na zabawy, kolorowanki antystresowe, pomysły na samorozwój, porady dotyczące diety i wyglądu, przepisy na śniadanie/imprezę, propozycje ćwiczeń fizycznych na wzmocnienie. Plany zajęć dzieci.

Praktyczność. Ma miejsce na notatki i zapisywanie ważnych spraw do załatwienia. Nie ma tego miejsca dużo – jedna strona to 4 dni, bądź 3 plus mini kalendarz danego miesiąca w rogu . Po każdym miesiącu są dodatkowe strony na notatki. Ma przekładaną tasiemkę – łatwiej znaleźć konkretny dzień. Ma wiele miejsca na notatki tematyczne dotyczące szkoły, pracy, życia duchowego itd. Na końcu miejsce na adresy i nr telefonów.

Liczba str. 320
Format 135×205 mm
Cena 22,90 zł

————————————————————————–

Kalendarz dat szczególnych, wydawnictwo Koinonia

link TUTAJ

Czy tylko ja mam ten problem, że przy zmianie telefonu muszę przepisywać daty urodzin znajomych i przyjaciół do nowego urządzenia? Co myślicie o czymś takim? Ten kalendarz znalazł w naszym domu szczególne miejsce…

Jak wygląda?
Bardzo eleganckie, estetyczne, kolorowe wydanie. Sztywny, śliski papier na okładce. Wewnątrz mniej śliski, nadal sztywny. Idealny na dłużej – spokojnie posłuży długie lata. Format A4.

Inspiruje (ładne zdjęcia, cytaty, aforyzmy w środku)?.
Na każdy miesiąc przeznaczona jest jedna strona. U góry strony zdjęcia i cytat z Pisma Świętego. Poniżej podział na liczbę dni w danym miesiącu.

Praktyczność.
Jest miejsce na zapisanie szczególnej uroczystości – do tego ma służyć ten kalendarz – by nie umykały ważne wydarzenia. Miejsca na zapisanie czyiś urodzin czy innego święta wystarczy spokojnie.
Każda kartka to osobny miesiąc. Przekładane na spirali – bardzo eleganckie i praktyczne.
Opis ze strony Wydawcy:
„Urodziny, rocznice, imieniny i wiele ważnych wydarzeń, które chcesz celebrować z bliskimi ci osobami – wystarczy, że wpiszesz je raz do Kalendarza dat szczególnych, a w kolejnych latach na pewno o nich nie zapomnisz.
Zawsze aktualny, z cytatami z Pisma Świętego, wyjątkowy na prezent.”

Liczba str 12
Format 21 x 28 cm
Cena 15 zł

————————————————————


Jezus mówi do ciebie. Dziennik i kalendarz 2018, wydawnictwo Esprit

link TUTAJ

Wersja dla zabieganego katolika – w sam raz dla mnie!!! Właśnie ten kalendarz będzie towarzyszył mi w 2018 roku. Stał się moim osobistym faworytem z racji cytatów, które bardzo mnie poruszają. Jego forma pociąga mnie i zachwyca. Mam nadzieję cieszyć się nim cały kolejny rok!

Ładna, estetyczna okładka. Format 141×204 mm, oprawa zintegrowana (miękka tektura). Papier w środku gładki, zwykły, przyjemny w dotyku, nie jest śliski.

Inspiruje (ładne zdjęcia, cytaty, aforyzmy w środku)?.
Zdjęć nie ma, ale grafika jest przyjemna dla oka i spójna. Przy każdym dniu znajdują się sigla do czytań z dnia oraz cytat S. Young, inspirujące, prowadzące do Jezusa.

Praktyczność. Ma miejsce na notatki i zapisywanie ważnych spraw do załatwienia. Nie ma tego miejsca dużo – jedna strona to 2 dni, na niedziele poświęcona jest cała strona. Po każdym tygodniu jest dodatkowa strona na notatki. (refleksje i modlitwy). Po każdym miesiącu wolna strona i kalendarz miesięczny z miejscem na krótkie zapiski. Ma przekładaną tasiemkę – łatwiej znaleźć konkretny dzień.

Liczba str 352
Format 141 x 204 mm
Cena 29,90 zł

——————————————————————-

Rok ze Świętą Hildegardą Kalendarz 2018, wydawnictwo Esprit

link TUTAJ

Jak wygląda?
Chce się na niego patrzeć – pierwszy wymógł spełniony! Format A5, oprawa zintegrowana (miękka tektura), papier w środku szorstki, zwykły. Wada: kartki są cienkie, cienkopis może przebić na kolejną stronę.

Inspiruje (ładne zdjęcia, cytaty, aforyzmy w środku)?.
Zdjęć nie ma. Przy każdym dniu znajdują się słowa św. Hildegardy głównie w tematyce diet i leczenia naturalnego różnych schorzeń. W każdym tygodniu przepis na jakieś nowe danie.

Praktyczność. Ma miejsce na notatki i zapisywanie ważnych spraw do załatwienia. Nie ma tego miejsca dużo – jedna strona to 2 dni, bądź niedziela plus przepis. Po każdym miesiącu jest dodatkowa strona na notatki. Ma przekładaną tasiemkę – łatwiej znaleźć konkretny dzień.

Liczba str. 256
Format 141 x 204 mm
Cena 24,90 zł

—————————————————–

Rok ze św. Faustyną, wydawnictwo WAM
link TUTAJ
Bóg w wielkim mieście, wydawnictwo WAM
link TUTAJ

zdjęcie autorstwa Ady Podejmy
Szczegółowy opis i bardzo wiele pięknych zdjęć można znaleźć na blogu Ady TUTAJ

——————————————————————

Z księdzem Twardowskim 2018, Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu

link TUTAJ

Przez wiele lat towarzyszył mi taki kalendarz. Pamiętam, że nie miał wiele miejsca na notatki, ale wystarczało mi to co było. Wtedy, jako studentka, nie miałam wiele notatek.  Wracam do niego z sentymentem. Bardzo trafione cytaty z twórczości ks. Twardowskiego. Twarda, solidna okładka. Idealny do damskiej torebki (lub męskiej saszetki/nerki).

Zdjęcia pochodzą ze strony Wydawnictwa

———————————-

Kalendarz Kobiety 2018, Wydawnictwo KiM

link TUTAJ
zdjęcie i opis na blogu Ady – zapraszam! Warto zajrzeć i się zachwycić 🙂
https://daughterofholygod.wordpress.com/2017/11/12/kalendarz-kobiety/

————————————————–
„Ogarniacz. Opanuj swoją codzienność”, Wydawnictwo WAM

Link TUTAJ

link do recenzji TUTAJ

Wydawnictwo WAM opublikowało ostatnio bardzo cenną pozycję – podręcznik (choć nie szkolny!) i kalendarz w formie plannera w jednym. „Ogarniacz. Opanuj swoją codzienność” jest pozycją wartościową i cennym głosem w zabieganym świecie codziennych aktywności.Kilka dodatkowych, przydatnych linków 🙂

 1. Jak nie przepisywać celów z dnia na dzień (tygodnia na tydzień)?
  TUTAJ
 2. Jak stworzyć własny Bullet journal
  TUTAJ