Współpraca

Jako nałogowy czytelnik dobrej lektury zapraszam do współpracy Autorów i Wydawnictwa – nie tylko katolickie. Kładę nacisk na to, by książki, które tutaj recenzuję – były lekturami wartościowymi. Nawet jeśli moja recenzja nie będzie zbyt pochlebna – wszak nie musi, prawda?

Zapraszam do kontaktu na maila urbanska.madzia@gmail.com
Jestem też na fb Biegnąc pod wiatr

Dziękuję tym, którzy już mi zaufali i są ze mną na drodze poszukiwania dobrej książki!

Od pewnego czasu można zobaczyć na moim blogu więcej recenzji. Może niektórych z Was to dziwi – wszak kiedyś tego nie było. Skąd ta zmiana?

Przez Bernadkę! (Przepraszam Kochana, musiałam :-*)

Historia zaczęła się kilka miesięcy temu, gdy zostałam zachęcona do startowania w konkursach książkowych. Zaczęły mnie uzależniać – a półka zaczęła się zapełniać. Pomyślałam, że warto dzielić się tymi wartościowymi i wtedy…dostałam wiadomość z Wydawnictwa eSPe. Sprawiło mi to tyle radości, że postanowiłam zrobić krok dalej. Wydawnictwa PROMIC, Esprit, WAM i eSPe postanowiły mi zaufać i podarowały książki do recenzji. Dlaczego akurat księgarnie katolickie?

Sięgnijmy kilka lat wstecz.

Jezus i Kościół były mi zawsze bardzo bliskie. Choć z różnymi perypetiami. Często pomagały mi wtedy książki. Gdy nie było jeszcze w moim życiu wspólnoty ani stałego spowiednika, to właśnie książki formowały mnie na swój sposób. Pomagały w wątpliwościach, umacniały, nadawały kierunek.

Chcę się tym dzielić – dobrą lekturą wskazującą drogę. O tej mniej wartościowej też będę pisać – ku przestrodze.

Pamiętaj jednak, drogi Czytelniku, że jestem pedagogiem, nie teologiem. Mogę popełniać błędy, jestem strasznie subiektywna, bywam marudna i dziwaczna. Podobno każdy jest na swój sposób wariatem – mnie to też nie ominęło.

Będą recenzje książek obyczajowych, bardziej do poduszki. Będą też te trudniejsze. Życzę byś znalazł coś dla siebie.

Nie jestem zawodowym recenzentem, polonistą też nie. Bądź, proszę, łaskawy na moje językowe potknięcia. A jak coś będzie mocno razić – napisz na priv. Nikt nie lubi publicznego linczu, ja też nie. Ale chcę się rozwijać – pomożesz mi w tym?

P.S. Znasz książkę, o której warto napisać? Albo wydawnictwo, do którego warto zgłosić się ze swoją pasją? Daj znać. Zobaczę co dam radę z tym zrobić.