Nowy rok, stara ja!

Otóż to… Mamy rok 2018, a gdyby nie huk petard za oknem przespałabym ten moment, gdy kalendarz zmienił swe oblicze.

Nie dlatego, że jestem już stara – wszak mam 30 lat (no dobra, rocznikowo już 31). Zwyczajnie Sylwester przestał być dla mnie tak atrakcyjny by zarywać dla niego noc. Jako niedospany rodzic mam tych nocy w roku tyle, że dopadło mnie zniechęcenie.

Nowy rok nic we mnie nie zmienił. Widzę raczej, że postanowienia noworoczne to nie moja bajka. Nie potrafię przy nich trwać. Dużo bardziej motywują mnie rozmowy z mężem, dziećmi, przyjaciółmi czy spowiednikiem. Po tych rozmowach udało mi się wprowadzić jakieś zmiany – kalendarz nie zrobił tego za mnie.

Widzę jak łatwo poddać się zbiorowej euforii zmian i upaść z hukiem na pierwszym zakręcie. Czy to powód by się nie zmieniać? Ależ skąd! Wręcz przeciwnie.

Chciałabym by ten rok był dla mnie rokiem wdzięczności. Chcę w swoim kalendarzu, po zakończonym dniu wpisywać jedną rzecz, za którą jestem danego dnia najbardziej wdzięczna. Czy się szybko nie zniechęcę? Nie wiem…

Systematyczność pracy nad sobą jest ważna. Bez niej nie ma wielkich zmian, jeśli w ogóle są jakiekolwiek. Nie dawajmy się nabrać na to, że coś przyjdzie samo. Nie przyjdzie. Jeśli potrzebujesz zmiany – wprowadź ją. Może nie zdążysz do kolejnego Sylwestra, ale nie zmarnuj okazji ku temu by zacząć choćby małym krokiem. Nie będziesz żałować!

Czy chcę osiągnąć coś wielkiego w 2018 roku? TAK!

Chcę być bardziej cierpliwa i wdzięczna.

Chcę bardziej kochać.

Chcę nie patrzeć na lęk, ale na możliwości.

Chcę ŻYĆ.

Życzę Tobie i sobie takiego życia przez duże Ż.
Zdjęcie z kalendarza, który ma towarzyszyć mi w tym roku…

Comments

  1. Kasia Hartung

    Nowy Rok jest zawsze motywacja do zmian 🙂 I ja mam kilka celów na najbliższe 12 miesięcy i mam nadzieję że uda mi się w nich dotrwać 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *