Sposoby na smutek

Nawiązując do poprzedniego postu zapraszam na ciąg dalszy. Tym razem z innej perspektywy – Wasze (i moich drogich Znajomych) odpowiedzi na to jak radzicie sobie ze swoim smutkiem.

Spisałam w punktach – dla przejrzystości. Może ktoś wykorzysta dla siebie. A jeśli doczytasz do końca – dowiesz się o małym konkursie. Zapraszam!

 1. Zajmuję się wszystkim, byleby tylko nie myśleć o problemach.
 2. Najbardziej  pomaga mi Słowo  Boże,  Adoracja  Najświętszego Sakramentu,  w sposób  szczególny  modlitwa  charyzmatyczna. Tylko  Pan Bóg  jest  w  stanie wyciszyć  moje  emocje,  tylko  przed  Nim  nie  mam  wstydu  wyznać  moich słabości i wiem,  że  tylko  On kocha  mnie  mimo  wszystko i nigdy  nie  odmawia mi miłości.
  Adoracja.
  Wykrzyczenie się Bogu.
 3. Szczera rozmowa i spędzanie czasu z bliskimi bądź wspólne milczenie.
 4. Uśmiech i przytulenie dziecka, męża.
 5. Słodycze, alkohol.
 6. Ulubiony film.
 7. Kino, kawiarnia, dobra książka, ciepła kąpiel.
 8. Nabieranie dystansu do ludzi i okoliczności.
 9. Sport
 10. Malowanie paznokci.
 11. Gotowanie.

Tyle od Was… Dziękuję za każdy mail, sms z Waszymi odpowiedziami. Nie będę ich komentować, wartościować. To Wasz sposób. Ja o swoim opowiem niebawem – w trochę innej formie niż dotychczas. 🙂 Kto cierpliwie poczeka ten się dowie.

A teraz konkursik – proszę o zdjęcie z czynności, która najbardziej Cię relaksuje, bądź z przedmiotu (np. ukochanej książki), bądź też z rzeczy, która pozwala zapomnieć Ci o smutku. Przewidziane miłe niespodzianki. Czekam do końca maja. Zapraszam!

*zdjęcia proszę nadsyłać na adres urbanska.madzia@gmail.com

Comments

 1. Iwona

  Sądzę, że ze smutkiem nie należy się utożsamiać- nie traktować go jako część naszej istoty, naszej osobowości- niczym Kłapouchy -kumpel Kubusia Puchatka. Im bardziej utożsamiamy się z jakimś negatywnym uczuciem (jesli ono trwa długo) tym bardziej dajemy mu sobą zawładnąć. A przecież nie chcemy być permanentnie smutni! W każdym razie nie wierzę w to. Jeśli potraktujemy smutek jako emocję, która minie i my jej możemy wyznaczyć czas, powinno być prościej 🙂

  1. Post
   Author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *