Miłość, która zmienia wszystko

Miłość, która otula i daje siłę, bezwarunkowa, prawdziwa. Szukamy jej wszyscy. Nie każdy powie o tym głośno, ale chcemy być ważni, potrzebni, kochani. A co jeśli ta Miłość jest na wyciągnięcie serca, a my tego nie zauważamy?

Alina Wieja napisała małą, ale bardzo treściwą i wartościową książkę „Miłość, która zmienia wszystko”. Nie spodziewałam się, że można tak mówić o Miłości. I że ona naprawdę może zmienić – wszystko stworzyć na nowo.

Autorka pisze z kobiecą delikatnością i siłą, którą ma człowiek, który doświadczył Miłości. Jest żoną i matką, więc jej serce doświadczyło bycia kochaną i potrzebną na wielu płaszczyznach. Jej opowieść staje się więc kwintesencją doświadczeń i spełnienia w Miłości, którą potrafi dać tylko jedna Osoba – Bóg.

Książeczka jest niewielka (broszurowa, 64 strony), podzielona na dziesięć rozdziałów. Każdemu, kto zaczyna lekturę zalecałabym czytać jeden rozdział dziennie i pozwolić by przeczytane treści mogły pracować i dotykać nie tylko w sferze myśli, ale również uczuć i ducha.

Alina Wieja mówi, że Miłość…

daje bezpieczeństwo, bo Jezus jest jak rodzic, który czeka byś przyszedł w trudnej chwili i się w Niego wtulił.

Niczego jednak nie robi na siłę i niczego nam nie narzuca. Oferuje miłość tym, którzy jej prawdziwie pragną i chcą ją przyjąć. Tym, którzy pozwolą się objąć najsilniejszymi, najbezpieczniejszymi ramionami na świecie. (str.13)

ożywia serce, bo Bóg chce dać pełnie życia, a tym który okrada nas ze szczęścia jest szatan.

wzbudza wiarę – pomyśl co może zmienić dziś twoje zaufanie Bogu?

nadaje wartość – masz wielką wartość! Boża miłość i bezwarunkowa akceptacja pomaga przyjąć siebie samego jako prezent.

leczy zranienia – czy wiesz, że jesteś bezcenny dla Boga, a On jest najskuteczniejszym terapeutą?

wzmacnia, bo Bóg chce byśmy byli silni Jego siłą.

obdarza błogosławieństwem, bo zobaczyć siebie w oczach Jezusa to zyskać:

poczucie bezpieczeństwa, wewnętrznego pokoju, radości w relacjach, uzdrowienia, zabezpieczenia wszelkich potrzeb i nadziei (str.45)

odbudowuje relacje


Naśladowców Jezusa Chrystusa rozpozna każdy po miłości otrzymanej z Nieba. Ona świeci w ciemności nadzieją, dobrem, pomocą, wrażliwością na krzywdę i ból. Oby każdy z nas mógł usłyszeć słowa Jezusa: Świecicie jak światła na świecie (Flp 2:15b). Taka miłość rodzi głód Boga w sercach ludzi i zmienia bieg historii. Ślepi widzą, głusi słyszą, a czyste serca dotykają serca Boga. (str.52)

nadaje życiu sens, więc korzystaj z przywilejów dziecka Bożego!

pomaga każdego dnia, bo potrzeba byśmy otworzyli Bogu nasze drzwi. Człowiek, który jest wypełniony Miłością daje życie i błogosławieństwo, jest pełen nadziei.

Gotowy jesteś na to by przyjąć taką Miłość?
Postanowiłam przekazać swój egzemplarz bliskiej osobie, by miała szansę doświadczyć życia w Miłości. Dziękuję Wydawnictwu Koinonia za książkę i piękne kartki – są wspaniałym pomysłem na prezent!

Tytuł: „Miłość, która zmienia wszystko”
Autor: Alina Wieja
Wydawnictwo: Koinonia
Liczba stron: 64
Cena: 10,00 zł

Link do książki na stronie Wydawnictwa TUTAJ

 

 

Comments

  1. Kinga

    Świetny blog, bardzo ciekawie recenzujesz książki i ogólnie przekazujesz treść. Podoba mi się. Zostanę tu na dłużej, dodaję bloga do obserwowanych.

    1. Post
      Author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *