Bądź urzekająco piękna!

Gdy wokół ciebie szum i kolejna poprzeczka – za gruba, za chuda, za mała, za duża – powiedz STOP.

Gdy przy tobie strach i ból odrzucenia, przytul się do ramion, które nie odrzucają.

Bądź urzekającą kobietą czyli… bądź sobą!

Zawsze odstawałam. Mała, chuda, która uczyła się lepiej od innych. Do tego słaba z wfu, więc było się z czego śmiać. To zasiało w moim sercu kłamstwo, że nigdy nie będę wystarczająco dobra, piękna, mądra.

Żyłam długo w przekonaniu, że w moim życiu niewiele może się zmienić. W końcu ja na to nie zasługuję, prawda? Gdy zaczęłam patrzeć na siebie z perspektywy dobrych ludzi, których spotykałam – cierpiałam. To co powinno przynieść ukojenie, sprawiało ból. Bałam się zawieść, bałam się pokazać cała, prawdziwa. Bo co jeśli i oni mnie odrzucą?

Do dziś są sytuację, że trudno pokazać mi się w pełnej krasie przed drugim człowiekiem. Bo co jeśli on…? Pojawia się zadra, iskra niepewności, która podkopuje moje stopy, które chcą biec w drodze po spełnienie.

Jednak jest inaczej. Nie jestem już mała i chuda – to co było 20 lat temu minęło. Stałam się nowa. Najpierw w oczach Boga, potem męża i przyjaciół – na końcu staję się w swoich własnych. Te ostatnie są często jak sędzia, który czeka z karą na odpowiedni moment.

Uczę się patrzeć na siebie inaczej. Chcę żyć w pełni kobieco, w pełni ludzko. Chcę kochać i być kochana. Chcę się spełniać i dawać spełnienie. Chcę widzieć siebie jako urzekającą i piękną, bo właśnie taką mnie stworzono. Te miliony kłamstw, które słyszę czasem do ucha nie są mną, ale chcą mną rządzić. Czas powiedzieć STOP!

 

*zdjęcie z pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przejdź do paska narzędzi