Wpływ, manipulacja, poczucie wartości?

Często spędzam krótkie chwile pomiędzy różnymi czynnościami na czytanie – czasem są to książki, które można czytać w biegu życia (są takie, zapewniam!). Czasem są to artykuły, które mnie inspirują…

Nie ukrywam, że to głównie w Internecie przewijam kolejne teksty. Starałam się ostatnio zrobić trochę inaczej – na stole w kuchni położyłam dobre czasopismo i wracałam do niego, gdy pojawiała się chwila, w której chciałam sięgnąć po telefon i szukać inspirującego tekstu na chwilę. Krótkie rozważania, które zostawały w głowie na resztę dnia. Taka motywacja do zmian…

To nie pierwsze „Nasze Inspiracje” w moim domu. I mam nadzieję, że nie ostatnie (a nawet wiem, że jest już nowy numer! :)) Długo czytałam to wydanie. Dlaczego? Bo trawiłam i trawiłam… Potem zastanawiałam jak przekazać to co się we mnie rodziło. I choć zrobię to trochę nieudolnie, bo jak przekazać dobrze coś co cały czas w nas pracuje – to chciałabym powiedzieć co mnie w tym wydaniu dotknęło najmocniej…

Tekst Wojciecha Kowalewskiego jest mocny, bardzo! Mówi wprost, że to czym się karmimy, wpływa na nas bardzo mocno. Ma wpływ na nasze postrzeganie i decyzje. Bardzo mocno uderzył mnie pewien fragment.

Odpowiedź można znaleźć w felietonie – polecam!

 

Alina Wieja napisała piękny tekst „Blisko Bożego serca”. Zadaje ważne pytania o to czy jestem tam, gdzie chce mnie Bóg i gdzie oraz do kogo mnie posyła z poselstwem Jego miłości.

Lubisz zaznaczać teksty, które Cię dotykają? Mój egzemplarz czasopisma pomazałam niesamowicie – choć nie robię tego z książkami, tutaj nie miałam oporu…

 

Muszę przyznać, że były dwa teksty, które wywarły na mnie największe wrażenie.

„Masz wpływ na świat wokół nas” Marty Balon

Chcesz wywierać wpływ na innych? – kochaj! Wpływ nie jest tutaj ani kontrolą ani manipulacją. Mamy być zachętą, świadectwem przy zostawianiu w tym ludziom ich wolności – jakże to trudne! Autorka pokazuje jak to osiągnąć, jak pozwolić samemu sobie na doświadczenie miłości. Mocno mówi o posłuszeństwie! Chłonęłam mocno jej słowa.

Małgosiu, moja wierna Czytelniczko – tutaj znajdziesz odpowiedzi na wątpliwości, o których mi wczoraj pisałaś!

Drugi tekst dotyczył mentorstwa.

Andrzej Burzyński w tekście „Kim jest mentor i dlaczego warto go mieć?” nie tylko utwierdził mnie w przekonaniu, że potrzebujemy w życiu autorytetów, ale także pokazał na jakich płaszczyznach warto kogoś takiego szukać.

Jesteśmy stworzeni w taki sposób, że potrzebujemy autorytetu z zewnątrz. Kogoś, kto „pozwoli” nam na osiągnięcie tego, czego sami nie mamy odwagi bądź nie umiemy nawet nazwać.

 

Znaleźć można tutaj też mocny i dobry tekst Agnieszki Haratyk dotyczący kryzysów.
Mówi o szkole zaufania, gdy chcemy mieć wszystko pod kontrolą. Zachęca do działania i stałości.

W obliczu kryzysu najgorsze, co możemy zrobić, to pozostać w miejscu beznadziei, wycofania oraz lęku. A przecież nie chodzi o to, by tłumaczyć sobie, że ktoś inny się tym zajmie, lub udawać, że się nie widzi bądź nie słyszy.

Czy znalazłam w tym wydaniu coś, czego nie polecam? Nie! Choć nie każdy tekst mnie poruszył, wiele z nich we mnie zostało. Dla mnie kwintesencją całego numeru są słowa Małgorzaty Wielchorskiej z tekstu „Poszerz swój zasięg. Jak stać się człowiekiem świadomym swojego wpływu?”

I niech to pozostanie bez komentarza – myślę, że te słowa dla każdego z nas mogą znaczyć coś innego, ale przechodząc wobec nich obojętnie możemy stracić szansę – na rozwój i spełnienie. Czy warto?

 

W sprzedaży jest już numer letni – niestety jeszcze nie zaczęłam lektury, ale leży od wczoraj na moim kuchennym stole 🙂

Czasopismo dostępne jest w salonach EMPIK bądź u wydawcy (również w formie prenumeraty). Zdjęcie poniżej należy do wydawnictwa, pozostałe (powyżej) są mojego autorstwa.

3 Replies to “Wpływ, manipulacja, poczucie wartości?”

  1. Małgorzata pisze:

    Magdaleno, dziękuje za ten wpis i … inspiracje 😀 Pozdrawiam serdecznie!

  2. Kinga pisze:

    Ciekawa gazetka, ciekawe fragmenty, ale jakoś treść raczej mnie nie przyciągnęła 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przejdź do paska narzędzi