Królik Franek i dziecięcy świat

Ostatnio trafiły do naszego domu dwie niepozorne książeczki o małym przedszkolaku, Króliku Franku.

Wydawnictwo Wilga stanęło na wysokości zadania – duże litery, piękne ilustracje Eweliny Jaślan-Klisik, ale przede wszystkim mądre przesłanie podane w formie bardzo prostych opowieści.

 

Franek ma nowych sąsiadów. Okazuje się, że jednym z nich jest mały, nieśmiały miś. Rozgadany, przebojowy Króliczek chce jak najszybciej poznać nowego kolegę i się z nim zaprzyjaźnić. Pojawia się jednak problem… Jego sąsiad jest strasznie nieśmiały i ucieka od relacji z Frankiem. Opowieść kończy się piękną puentą, bardzo fajnie opisano tutaj emocje – zarówno Królika jak i Misia.

Idealna lektura dla dziecka, które wchodzi w nowe relacje.

 

Druga opowieść dotyczy kłamstwa. Jest fenomenalna!

Najpierw Franek oszukuje mamę i nie przyznaje się do zrzucenia doniczki, opowiadając jej zmyśloną historię.
Później zabiera telefon siostry bez pytania kogokolwiek o zgodę, a gdy widzi, że sprawa się wydała – kłamie by uniknąć kary.

Idealnie skomponowana fabuła. Świetne dialogi, pokazujące jak rozmawiać spokojnie z dzieckiem, które kłamie. Autorka w bardzo lekki i prosty sposób opisuje również uczucia Franka. Jak skończy się ta historia? Czy Króliczek przyzna, że kłamał? Jakie będą tego konsekwencje? Marta Krzemińska stworzyła niesamowite dzieło idealne dla małego odbiorcy.

Na końcu obu książeczek można znaleźć zestaw pytań – skonstruowane są tak, by móc na ich podstawie podjąć z dzieckiem temat nieśmiałości, kłamstwa, uczuć innych.

Książeczki są krótkie, idealne dla przedszkolaka. Wydawnictwo opublikowało dotychczas cztery części Króliczych przygód, planuje następne, które chętnie zaoferuję moim synom. Polecam dla dzieci w wieku 3+.

Do zakupy zachęca również niska cena – książki można nabyć w Empiku w cenie ok.7 zł.

Dotychczas ukazały się cztery części – zdjęcie poniżej należy do Wydawnictwa Wilga, pozostałe są mojego autorstwa.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przejdź do paska narzędzi