„Wierna Tobie” – powieść chrześcijańska

Uwielbiam chrześcijańskie powieści. Wydawnictwo Dreams wiedzie u mnie prym w publikowaniu książek, które niesamowicie wciągają od pierwszych stron świetnie zbudowaną fabułą i postaciami, które się albo kocha albo nienawidzi. Tak też było przy powieści Wierna Tobie Becky Wade.

Czytając tę opowieść byłam pełna podziwu dla autorki. Jak udało jej się stworzyć taką historię? Coś co na pozór miało niewielkie znaczenie, wychodziło na jaw i stawało się źródłem radości bądź wielkiego cierpienia bohaterów. Książka zawiera wiele wątków, wszystkie mają głęboki sens, choć nie zawsze wyczuwałam to na początku lektury.

Nora Bradforg, która po porzuceniu przez narzeczonego żyje w świecie seriali i książek, spotyka przystojnego i pociągającego komandosa. Czy jej zauroczenie będzie na tyle silne by porzucić lęk przed głębszą relacją? Dlaczego John prosi kobietę o pomoc i co ma z tym wspólnego jego nieuleczalna choroba?

Nie jest to tanie romansidło, przy którym można popatrzeć na ludzi z przymrużeniem oka. To opowieść o wewnętrznych dylematach, bólu porzucenia i utraconych relacjach. To historia, która ukazuje nam niezwykle dokładnie co kryje się w sercach i duszach bohaterów – poznanie ich wrażliwości i tego co siedzi w nich bardzo głęboko było dla mnie podróżą niezwykłą.

Każdy z bohaterów niesie ze sobą wielki bagaż doświadczeń. Główne postaci – Nora i John oraz ich rodziny. Zagubione siostry Nory i historia tego dlaczego każdą z nich urodziła inna kobieta (nie spodziewaj się tutaj zdrad i intryg! Ta historia jest niesamowicie głęboka i pokazująca jak niewiele trzeba by stracić najbliższą osobę). Dziewczyna Johna, która bardzo chce go przy sobie zatrzymać. Biologiczna matka komandosa, która nosi w sercu wielką tajemnicę i której odkrycie sprawia, że bohaterowie stają na rozdrożu. Osiemdziesięcioletnia babcia Nory i jej zrzędliwość, która z jednej strony śmieszy, z drugiej intryguje.

To jedna z tych książek, które bardzo trudno opisać, nie zdradzając całej historii. Zachęcam bardzo do lektury – zostaniesz wprowadzony w niezwykły świat zawiłości ludzkich historii, uczuć, zranień i odnajdywania siebie w Bogu. To jedna z tych publikacji, które przeczytałam na jednym wdechu, a w sercu zostaną na długo…

Dziękuję Wydawnictwu Dreams za egzemplarz powieści!

Tytuł Wierna Tobie
Autor Becky Wade
Ilość stron 464
Wydawnictwo Dreams

Slajd powyżej jest własnością Wydawnictwa Dreams, zdjęcie u góry zrobione przeze mnie.

Książka wydana jest bardzo estetycznie i zapewniam, że wydobędzie się z Ciebie „wow”, gdy zobaczysz tę okładkę na żywo!

 

Comments

  1. Post
   Author
   Magdalena Urbańska

   Też nie znałam tej autorki, aż do teraz. Mam nadzieję, że pojawi się w polskim wydaniu więcej jej powieści. Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.