„Opowieści Gwiazdeczki” dla dzieci

Czy czułeś się kiedyś gorszy, mniej obdarowany? Czy rodziło to zniechęcenie i niemoc, a może żal do innych, siebie i Boga?

Emilia Litwinko napisała fenomenalną opowieść dla dzieci od wieku przedszkolnego. Opowieści gwiazdeczki pokazują jak bardzo nasze postrzeganie siebie może być złudne…

Nie potrafię pojąć jak autorce udało się stworzyć tak mistrzowską kreację!

Na niebie pojawia się mała Gwiazdka, wśród innych gwiazd. Wszystko jest dobrze do momentu, gdy dowiaduje się, że słońce też jest gwiazdą, a ma zupełnie inne zadanie. Oświetla ludziom dzień… Pojawia się zazdrość.

Bohaterka rozmawia z Bogiem, Ten obiecuje jej coś specjalnego. Wyruszamy w niezwykłą biblijną podróż. Z tego na co patrzy Gwiazdka widzimy najpierw Adama i Ewę, potem inne postaci Starego Testamentu. Poznajemy je jej oczami – ich losy i troski.

Gwiazdka czeka aż Bóg spełni swoją obietnicę i…gaśnie. Towarzyszki na niebie zaczynają nazywać ją Gasnącą Gwiazdą – jej blask znika wraz z nadzieją, zaufaniem Bogu i wiarą w Jego obietnicę.

Pewnego dnia jednak coś się zmienia…

Wyruszamy w podróż za bohaterką. Poznajemy historię Nowego Testamentu – narodziny, życie i śmierć Jezusa. Pojawiają się kolejne zadania dla Gwiazdki, która co jakiś czas powraca do swojej beznadziei i gaśnie… Obietnica Boga jest jednak niezmienna…

Ostatecznie Gwiazdka zostaje zamieniona w kamień. Jaką rolę będzie spełniać? Szczerze mówiąc nie spodziewałam się takiego zakończenia…

To w jaki sposób Emilia Litwinko „przemyciła” biblijne historie jest dla mnie niebywałym kunsztem! Choć mój mąż miał opór by czytać synowi o rzezi niewiniątek, które widziała Gwiazda, sam Jaś wiedział już z innych publikacji dlaczego Święta Rodzina uciekała z Betlejem. Mnie nużyła trochę końcówka ostatniej historii. Syna wręcz przeciwnie!

Opowieści Gwiazdeczki czytamy bardzo często przed snem. Jaś nauczył się już co po czym następuje (tym samym pojął co dzieje się chronologicznie w Piśmie Świętym!) i w zależności od swojego nastroju wybiera fragment na wieczór.

Osobiście bardzo polecam tę publikację. Jest idealna dla przedszkolaka do czytania z opiekunami oraz dla starszych dzieci do samodzielnej lektury. Mnie samą ta niepozorna opowiastka wiele pokazała. Ile jest we mnie zaufania Bogu?

Dziękuję Autorce za egzemplarz książki i czekam na kolejne publikacje!

 

Tytuł Opowieści Gwiazdeczki
Autor Emilia Litwinko
Ilość stron 52
Wydawnictwo eSPe

One Reply to “„Opowieści Gwiazdeczki” dla dzieci”

  1. Zdzisław pisze:

    Wiara dzieci jest prostsza, bo najczęsciej bezwarunkowa. My, dorośli, oczekujemy czegoś w zamian albo mamy ochotę stawiać warunki. Ale czy to jest konieczne? Świetny pomysł autorki podsumowała Pani bardzo trafna recenzją. Grtauluję, dziękuję i pozdrawiam, Zdzisław, https://krainslowa.blogspot.com/2018/04/tytu-jozef-ciesla-z-nazaretu.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przejdź do paska narzędzi