„Zanim mnie znajdą”

Kto śledzi recenzje, które publikuję, ten wie, że jestem oczarowana powieściami wydawanymi przez Dreams Wydawnictwo.

W marcu przeczytałam i recenzowałam powieść Dopóki biegnę, która wywołała we mnie falę wielu pozytywnych wrażeń. Bardzo czekałam na drugą część tej powieści i gdy tylko ją zobaczyłam, zabrałam się za lekturę.

Przyznaję, że oczekiwania wobec kolejnej części tej historii miałam ogromne. Terri Blackstock stworzyła niesamowite kreacje, wciągającą fabułę pełną perypetii i splotów wydarzeń. Czy moje oczekiwania zostały spełnione? I tak i nie.

Wielkim minusem tej części była dla mnie pewna przewidywalność… Główna bohaterka z każdej opresji wychodzi cało, kolejny i kolejny raz. Początek wydawał mi się trochę nużący, pomyślałam jednak, że to zamierzony zabieg – ci, którzy nie czytali pierwszej części spokojnie mogą sięgnąć tylko po drugą i z pewnością będą zorientowani w sytuacji głównych bohaterów.

Kreacje ich osobowości skrojone są po mistrzowsku! Wewnętrzne dylematy głównych postaci – Casey, Dylana i Keegana, ich zmagania ze swoją wizją życia i ratowania siebie (choć są skrajne różne, bo Casey ucieka, a Keegan poszukuje by zabić…). Wydawać by się mogło, że to zwykła powieść o morderstwie, poszukiwaniach, o życiu bohaterów. Jednak nie do końca tak jest…

To co najmocniej zachwyca mnie w tej historii to spojrzenie w ludzkie umysły, serca i dusze. Autorka stwarza kreacje wyjątkowe. Casey ucieka przed oskarżeniami o zbrodnie i natrafia na list pożegnalny męża i ojca. Chce go ratować, choć wie, że może skończyć się to jej złapaniem i ostatecznie śmiercią.

Dylan wierzy w niewinność kobiety – szuka jej, by pomóc. Czy ona uwierzy mu na tyle, by pozwolić zbliżyć się do siebie? Przecież wie, że nie wolno jej nikomu ufać, niejednokrotnie miała okazję się o tym przekonać.

Keegan jest zagrożony. Ma na koncie wiele zabójstw, kradzieży, romans – może stracić nie tylko pracę w policji, ale również to, co udało mu się zdobyć do tej pory. Jest jednak pewien problem – Casey, która wie kto zabił jej ojca.

Gdzieś pomiędzy jedną a drugą ucieczką kobiety pojawia się ból rozstania, depresja, stany lękowe, brak Boga. To wszystko opisane tak, że miałam wrażenie, iż wiem co czują bohaterowie. Byłam częścią tych wydarzeń.

Czy Casey uda się udowodnić swoją niewinność i wrócić do domu? Czy Dylan upora się ze swoim stresem pourazowym i zacznie sypiać bez koszmarów? Czy w policji zapanuje sprawiedliwość po latach terroru? Odsyłam do lektury – trzyma w napięciu do ostatniej strony!

Dziękuję Wydawnictwu Dreams za lekturę!

Tytuł Zanim mnie znajdą
Autor Terri Blackstock
Ilość stron 368
Wydawnictwo Dreams

Książka do nabycia m.in. w salonach EMPIK i na stronie internetowej wydawnictwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przejdź do paska narzędzi