„Namaszczenie Debory” Michelle McClain-Walters

Namaszczenie Debory to książka, którą czytałam w trudnym dla siebie czasie. Pierwszy raz od wielu lat zachorowałam na tyle poważnie, że nie mogłam jeść, wszystko bolało i niewiele mogłam sama z siebie. To był idealny moment na czytanie tej książki!

Choć nawet na lekturę brakowało sił, to poznawanie historii Debory powoli i po kawałku sprawiło, że miałam okazję bardziej zagłębić się w jej historię, przeżyć ją i przyswoić bardzo powoli.

Kim była Debora i co ma wspólnego ze mną? Czy kobieta żyjąca wieki temu może mieć wpływ na nas – żyjące dziś?

W Starym Testamencie poznajemy tę bohaterkę jako sędzię Izraela, wybitnego mediatora, dowódcę, proroka i nade wszystko matkę narodu.

Michelle McClain-Walters pięknie pokazuje nam nie tylko sama postać, ale jej oddziaływanie na życie innych.

Dlaczego Debora mogła zostać kobietą, która miała nie tylko wpływ, ale potrafiła go dobrze wykorzystać? Skąd czerpała mądrość i siłę? Dlaczego jej słuchano? I jak to się ma do mnie?

Książka nie jest opisem biograficznym – powiedziałabym raczej, że jest przedstawieniem starotestamentowej bohaterki w taki sposób, by pobudzić kobiety dziś do życia takiego, do jakiego powołuje nas Bóg.

Autorka w fenomenalny sposób zaczęła prowadzenie mnie przez historię Debory. Jest czas i pora powołania – jak rozpoznać czy teraz jest dla mnie czas słuchania czy działania? Dostałam wiele cennych wskazówek!

Boże powołanie jest progresywne. Bóg będzie cię stopniowo rozwijał, aż osiągniesz pełnię Jego planu. Naprawdę wierzę, że Pan będzie cię formował i kształtował dla namaszczenia Debory, posługując się wszystkimi doświadczeniami twojego życia. Każda funkcja, jaką możesz wykonywać, i każda rola, jaką możesz odegrać, będzie znacząca dla twojego sposobu wyrażania namaszczenia Debory. Str.16

Czym jest przywództwo służebne, jak rozpoznawać duchy, skąd brać ponadnaturalną mądrość?

Debora była matką, czcicielką, wojowniczką, prorokiem, a nade wszystko miała serce pełne dobra i mądrości – tak, że ufano jej bezgranicznie.

Jak stać się taką kobietą?

Autorka udziela wielu cennych, praktycznych rad, proponuje też konkretne modlitwy. Pokazuje, że Bóg uzdalnia kobiety do wielkich rzeczy. I daje im wszystko co potrzebne, by realizować i wypełnić to co nam powierza. Tak! Każdą kobietę powołuje do wielkich spraw i daje jej wszystko by nim sprostała!

Nie wiem jak kwalifikować tę książkę. Nie jest to poradnik, choć zawiera wiele cennych i mądrych rad i sugestii. Nie jest to niczyja biografia, a niezwykle opowiada historię Debory. Wiem jednak czym ta książka może się stać – twoim i moim dziennikiem duchowej wędrówki. Wchodzisz w to?

Jeśli czujesz, że nie masz w swoim życiu na nic wpływu – przeczytaj obowiązkowo. Jeśli czujesz, że nie wiesz gdzie jest twoje miejsce na świecie, nie wiesz kim jesteś i dokąd zdążasz – pozwól się poprowadzić Michelle i jej spojrzeniu na Deborę – ta książka może rozpalić w tobie iskrę nadziei, działania, inspiracji. Polecam!

Dziękuję Wydawnictwu Koinonia za lekturę!

Tytuł Namaszczenie Debory
Autor Michelle McClain-Walters
Liczba stron 160
Wydawnictwo Koinonia

Comments

 1. Iwona Motyw Kobiety

  Lubię takie książki, fajnie też że pokazałaś w jakim stylu jest napisana, oraz plus za cytat! Bardzo lubię gdy ktoś zapodaje cytaty z danej książki.
  Ja akurat ostatnio czytałam księgę Estery 🙂
  ps. Czy dałoby się zrobić większą czcionkę?
  Pozdrawiam serdecznie!

  1. Post
   Author
 2. Kaja Wika

  Mysle ze kazda ksiazka ma wpływ na nasze życie w pewnien sposób. Wielu bohaterow sprawia ze zmiany podejscie do pewnych spraw a inni staja sie naszymi przyjaciółmi za którymi tęsknimy gdy tylko skaczy sie ksiazka. Bardzo fajna recenzja : osobista ale i dobrze napisana merytorycznie☺

  1. Post
   Author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *