„Najpiękniejszy sen” Susan Anne Mason

Powieść chrześcijańska, która koi i jednocześnie pobudza? Taka, która mówi o czasach i ludziach nam odległych, ale wskazuje na postawy własnego serca? Owszem!

Najpiękniejszy sen to III tom z serii Kanadyjskie Wyprawy. O drugim pisałam tutaj -> https://niezawodnanadzieja.blog.deon.pl/2020/04/21/wielkie-nadzieje-susan-anne-mason/

Choć jest to seria, każdą opowieść można czytać oddzielnie.

Quinten to bohater o wielkich pragnieniach i jeszcze większych problemach! Chcąc dochować obietnicy danej zmarłemu ojcu, wyrusza do Kanady by odnaleźć swoje rodzeństwo. Sprawa na początku wydaje się prosta, choć z czasem, gdy głębiej poznajemy serce bohatera i historie jego rodziny, autorka serwuje nam emocjonalną huśtawkę!

Ile można wybaczyć własnej matce? Czy obietnica dana ojcu sprawi, że będzie działał wbrew woli rodzeństwa? Przebaczenie, zazdrość, nałóg, przemoc. Wszystko miesza się z nadzieją na normalność, zapewnienie bytu, miłość.

Julia Holloway to druga postać, z równie zawiłą historią. Co ich łączy? Quinten dostaje zlecenie od swojego pracodawcy, by odszukać nie tylko rodzeństwo, ale i bratanicę szefa, która złamała wszelkie konwenanse i opuściła dom.

To, co dzieje się z dziewczyną nadaje się na zupełnie oddzielną opowieść. Autorka serwuje nam niesamowitą dawkę emocji, zdarzeń. Sposób w jaki opowiada wciągnął mnie niesamowicie!

Nic nie jest w tej opowieści oczywiste. Każda kolejna osoba wkracza z pewnym doświadczeniem, swoimi przeżyciami i emocjami. Pokazuje zawiłość ludzkich pragnień, konsekwencji błędów, spotkań, po których nic nie jest już tak jak wcześniej…

Zachęcam do lektury – daje pole zarówno do odpoczynku jak i głębszej refleksji. Czegoż chcieć więcej?

Dziękuję Wydawnictwu Dreams za egzemplarz recenzencki!

Tytuł Najpiękniejszy sen
Autor Susan Anne Mason
Liczba stron 392
Wydawnictwo Dreams

https://dreamswydawnictwo.pl/zapowiedzi/najpiekniejszy-sen-tom-iii-z-serii-kanadyjskie-wyprawy,produkt510/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przejdź do paska narzędzi