Modlitwa w Ogrójcu
Modlitwa polega na tym, żeby rozmawiać z Bogiem twarzą w twarz, jak rozmawia przyjaciel z przyjacielem. Modlitwa jest rozmową pomiędzy osobami, i to rozmową przyjacielską. To jest niesłychanie ważne. Modlitwa nie jest wypełnieniem obowiązku wobec Boga, który jest groźny, który może nas ukarać, jeśli ja zaniedbamy.
Różaniec z ks. Franciszkiem Blachnickim, Magdalena Kędzierska – Zaporowska, Wydawnictwo eSPe

