Dziecięce opowieści o Bogu

Na rynku wydawniczym wiele jest pozycji dla dzieci, które miałyby przybliżyć im wiarę. Przyznam jednak, że większość z nich nie sprawdza się w naszym domu. Napisane są albo zbyt infantylnie, albo zbyt trudno jak dla małych dzieci. Trafiłam jednak na dwie pozycje, które moi synowie uwielbiają. Obie wydane są przez wydawnictwo Jedność.

„Arka Noego” przybyła w nasze progi już trzy lata temu jako prezent na chrzest starszaka. Jaś od kiedy sięgam pamięcią godzinami potrafił oglądać tę książeczkę, do znudzenia (bardziej mojego, niż jego…). Dziś przeszła na własność młodszego brata, który od razu szuka strony z pieskiem (po co? By poudawać szczekanie i bić sobie brawo – a jakże!). Samą książeczkę też bardzo chętnie ogląda oraz słucha historii, którą recytuję już nawet wyrwana ze snu. Historia jest prosta, rymowana – bardzo wpada w ucho, przyjemnie się jej słucha. Jest wystarczająco krótka by nawet roczne dziecko nie nudziło się i nie przerwało czytania w trakcie. Twarde, mocne strony – mimo używania jej już trzy lata niewiele jest oznak eksploatacji. Zdecydowanie polecam na prezent – na chrzest, roczek, inne okazje. Myślę, że dla dziecka do dwóch lat jest zdecydowanie wystarczająca, a zarazem uczy o dobroci Boga.

Druga pozycja to „Biblijne historie o tym, jak Bóg pomaga ludziom”. Szukałam w księgarni Pisma Świętego dla 3,5 letniego syna. To, które miał niezbyt go interesowało. Teraz wieczorami prosi „poczytaj mi nową Biblię” – i od razu wiemy co ma na myśli. Historie są krótkie, napisane prostym językiem. Ilustracje wyraziste i sugestywne. Bardzo dobrze dobrana treść do szaty graficznej sprawia, że po każdej przeczytanej opowieść Jaś prosi by opowiedzieć mu również co jest na obrazku. Niektóre z opowieści stały się już jego ulubionymi. Zdecydowanie polecam dla dzieci w wieku 2-5 lat.

Tytuł: „Arka Noego”
Autor: Barbara Żołądek
Wydawnictwo: Jedność
Liczba stron: 32
Cena: ok. 6 zł

Tytuł: „Biblijne historie o tym, jak Bóg pomaga ludziom”
Autor: Juliet David
Wydawnictwo: Jedność
Liczba stron: 104
Cena: ok. 26 zł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przejdź do paska narzędzi