Małżeństwo na 9 sposobów!

Mark Gungor to autor, który mnie solidnie rozbawił. Choć książka „9 małżeńskich porad, a każda warta MILION DOLARÓW” jest pozycją z wartościowymi treściami, to zawiera w sobie taką dawkę dystansu i dobrego humoru, że chce się więcej i więcej. Ilość pozytywnego przesłania jest odwrotnie proporcjonalna do objętości tej publikacji. Nie jest to opasły tom, ale zawiera w sobie wiele życiowej mądrości.

Mark jest pastorem, doradcą rodzinnym i mężem od przeszło 40 lat. Łącząc ze sobą wszystkie te funkcje daje w nasze ręce dzieło, po które mogą sięgnąć narzeczeni i małżeństwa z różnym stażem.

Książka składa się z dziewięciu rozdziałów, każdy z nich to jedna rada. Choć czyta się ją błyskawicznie, można ją też dawkować – np. po jednym rozdziale by treść bardziej oswoić i wcielić w życie.

Każdy rozdział wzbogacony jest obrazkami, które mnie bardzo się podobają.

Rady dotyczą codziennych sytuacji – np. tego byśmy byli dla siebie mili i cierpliwi czy byśmy nie zamykali się w małżeństwie przed innymi ludźmi. Nawet jeśli komuś wydaje się, że jest idealnym małżonkiem – ta książka może to zmienić!

Pozbądźcie się bezsensownego sposobu myślenia w rodzaju: „Jeżeli naprawdę mnie kocha, to z pewnością się domyśli, jak się czuję!”. Nie, nie, nie i jeszcze raz nie! Szczerze? Twoje podszyte emocjami biadolenie może być tak wyczerpujące i irytujące, tak nudne i dokuczliwe, że po jakimś czasie ta druga strona nawet nie będzie chciała próbować Cię zrozumieć. Będzie mieć na tyle dość odczytywania twoich „mistycznych” sygnałów, że w końcu się podda. (str.60)
Znasz to skądś? Bo ja tak… Niejednokrotnie czułam się dotknięta jego słowami – nie tylko tymi powyżej.

Zachęcam do lektury wszystkich traktujących poważnie swoje narzeczeństwo i małżeństwo oraz doradcom życia rodzinnego. Z pewnością rozpali iskrę, która może zmienić się w wielki ogień małżeńskiej miłości i da nowe spojrzenie na rzeczy z pozoru do tej pory znane.

Dziękuję Oficynie Wydawniczej VOCATIO   za lekturę!

Tytuł: „9 małżeńskich porad, a każda warta MILION DOLARÓW”
Autor: Mark Gungor
Wydawnictwo: VOCATIO
Liczba stron: 88
Cena: 24,90 zł

Chcesz wiedzieć o nowych wpisach na bieżąco? Zapraszam na mój funpage
Biegnąc pod wiatr

Comments

  1. Post
   Author
  1. Post
   Author
  1. Post
   Author
 1. Bernadka

  O bardzo ciekawa musi być ta książka! Cenne rady dla małżonków zamknięte tylko w 88 stronach, ta książka powinna zagościć w każdym domu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.