„Medjugorie i Eucharystia”

Medjugorie to miejscowość w Bośni i Hercegowinie, gdzie od czerwca 1981 roku ukazuje się Matka Boska tzw. widzącym. Kościół Katolicki nie potwierdza ani nie odrzuca tych objawień – sprawa ta jest badana przez odpowiednią komisję.

„Medjugorie i Eucharystia” jest opowieścią człowieka pełnego wiary o tym, że Jezus jest Osobą żywą, prawdziwą, a Jego Matka kimś realnym i obecnym w naszym życiu – również w objawieniach z Medjugorie.

Wayne Weible dochodził do drogi, na której teraz się znajduje niezwykle krętymi ścieżkami. Jako zaangażowany w pracę swojego zboru protestant, ciekawy był tego co głoszą „ci katolicy” o objawieniach i Maryi. Nie potrafił zrozumieć jak można wierzyć w Jej obecność. Do czasu, gdy sam doświadczył czegoś niezwykłego i to podczas oglądania zwykłego (z pozoru) nagrania. Pojechał do Medjugorie i nic nie było już takie jak wcześniej. Nieświadomy tego, że nie powinien tego robić, przyjął Komunię Świętą. Od tej pory nie potrafił już bez Niej żyć. Za swoją życiową misję powziął opisywanie Medjugorie i cudów, które były jego udziałem.

Książka napisana jest w formie świadectwa autora i osób, które spotyka. W przystępny i prosty sposób pisze o sprawach trudnych i często nierozumianych przez wielu. Bardzo szybko ją przeczytałam – nie mogłam odłożyć jej nie kończąc danego rozdziału, by wiedzieć co napisano dalej. Pochłaniając lekturę miałam wrażenie, że inaczej powinien brzmieć jej tytuł – przestawiłabym szyk słów. Autor, mimo, że opiera się na objawieniach w Medjugorie zdecydowanie skupia się na Eucharystii.

Polecam tę lekturę wszystkim wątpiącym. Tym, którzy mają dylematy związane z obecnością Jezusa w Eucharystii i tym, którzy mają problem z kultem maryjnym.

We mnie ta książka pozostawiła pewien niedosyt – nie samej lektury. Obudziła we mnie tęsknotę za Jezusem w Eucharystii. Ogromną potrzebę serca by być bliżej Niego.

Książkę do recenzji otrzymałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa PROMIC.

Tytuł: „Medjugorie i Eucharystia”
Autor: Wayne Weible
Wydawnictwo: PROMIC
Liczba stron: 180
Cena: 22,90 zł

Chcesz wiedzieć o nowych wpisach na bieżąco? Zapraszam na mój funpage
Biegnąc pod wiatr

Comments

  1. Post
   Author
  1. Post
   Author
  1. Post
   Author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *