„Mój przyjaciel Bóg”

Kim jest Bóg? Czy jest dobry, sprawiedliwy, czy można na Niego liczyć?

Takie pytania rodzą się czasem w sercu niejednej osoby – a co jeśli zadaje je dziecko?

Jak wytłumaczyć, że Bóg to nie jakaś abstrakcyjna bozia siedząca na chmurce, ale ktoś prawdziwy, kochający, ktoś kogo można nazwać swoim przyjacielem?

„Mój przyjaciel Bóg” to kolejna książeczka wydawnictwa PROMIC z serii pomocnych elfów. Piękne, kolorowe wydanie z pomysłowymi i dopasowanymi do tekstu obrazkami z życia małych stworów. Ilustracje są niesamowite! Urzekają mnie za każdym razem, gdy sięgam po którąś z książek z tej serii.

Nie to jednak uważam za główny atut publikacji. Autorka w bardzo przystępny sposób opowiada małemu odbiorcy o Bogu, który posiada wszystkie atrybuty przyjaźni. Swoją opowieść zaczyna od tego, czym charakteryzuje się prawdziwy przyjaciel. Zapewnia, że przy Stwórcy zawsze możemy być sobą – bez obaw, że umniejszy to nas w oczach Boga. Czy Bóg czuje szczęście, że może być obok mnie? Co robi, gdy się bawię? Jak z Nim rozmawiać? Czy jest ze mną, gdy jest mi źle i smutno? Jak odpowiada na moje prośby? Czy mogę Go usłyszeć albo jakoś Mu pomóc? Czym jest Msza Święta? Czy mi przebacza oraz co jeśli… się na Niego gniewam? Na wszystkie te pytania Autorka podaje prostą odpowiedź. Pomimo tego, że książeczka jest publikacją krótką (32 strony) zawiera w sobie wiele prawd, które podane są tak, iż niewiele można dopowiedzieć.

Czasem również my, dorośli, potrzebujemy usłyszeć, poczuć i zobaczyć jaki jest Bóg. Mnie osobiście bardzo porusza fragment:

Niekiedy Bóg może wydawać się nam odległy. Jeśli twój dziadek jest poważnie chory albo twojego kota potrąci samochód, może ci się zdawać, że Bóg jest gdzieś straszliwie daleko i nie dba o ciebie.
Możesz czuć się wówczas smutny bądź osamotniony. Możesz nawet złościć się na Boga. Ale nie martw się, to jest w porządku. To normalne, że czujemy złość, kiedy coś w życiu nie układa się po naszej myśli.
Nawet najmądrzejsi ludzie na świecie nie rozumieją, dlaczego czasami zdarzają się złe rzeczy. My jednak wiemy, że kiedy nam jest smutno, Bóg także się smuci. A kiedy najbardziej cierpimy, Bóg przytula nas najmocniej.

Polecam tę pozycję – oraz pozostałe z serii pomocnych elfów – jak dotąd nieustannie nas zachwycają. Zdjęcie poniżej jest własnością Wydawnictwa.

Dziękuję Wydawnictwu PROMIC za egzemplarz recenzencki!

Link do książki na stronie Wydawnictwa TUTAJ

Tytuł: „Mój przyjaciel Bóg”
Autor:
Lisa O. Engelhardt
Ilustracje: R.W. Alley
Wydawnictwo: PROMIC
Liczba stron: 32
Cena: 14,90 zł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *