Kobiece piękno

Nie mieszczę się w obecnych kanonach mody. Po dwóch ciążach zostało trochę nadprogramowej skóry, waga ciała zmieniła się mało optymistycznie. Przebywanie od czterech lat głównie z dziećmi sprawiło też, że motywacja do dbania o swój zewnętrzny wygląd spadła – wraz ze wzrostem zmęczenia.

Mimo to jestem piękna. Tak! Nie boję się tego powiedzieć – jestem piękna!

Dostałam kiedyś pracę na „ładne oczy” – i to dosłownie. Pracodawca stwierdził, że po spotkaniu ze mną nie mógł zapomnieć mojego spojrzenia i to sprawiło, że zdecydował się zatrudnić właśnie mnie. Miałam wtedy 18 lat, a to była moja pierwsza wakacyjna praca.

Dziś, gdy patrzę na drugiego człowieka – patrzę przede wszystkim na oczy. One są zwierciadłem duszy – siedliskiem emocji, myśli, pragnień.

Piękna kobieta może nie mieścić się w ramkach serwowanych przez media. Może jednocześnie promieniować pięknem, które zapiera dech w piersiach. Jak?

Ty bowiem utworzyłeś moje nerki,
Ty utkałeś mnie w łonie mej matki.
Dziękuję Ci, że mnie stworzyłeś tak cudownie,
godne podziwu są Twoje dzieła.

Psalm 139

Kiedyś nie wierzyłam w swoje piękno. Musiałam najpierw uwierzyć Bogu (nie w Boga, ale Bogu), aby zobaczyć siebie z innej perspektywy. Aby widzieć piękno, które rozlewa się tam gdzie On chce.

Każda z nas jest piękna – ale nie każda w to wierzy…

 

*zdjęcie ze str pixabay.com

Comments

  1. Bernadka

    Każda z nas jest piękna- o tak! Większość kobiet uważa, że piękno tkwi w zgrabnej sylwetce, w świetnym ubiorze czy doskonale dobranym makijażu. To i może jest piękno zewnętrzne, ale cóż z tego? Najważniejsze jest to, co tkwi w nas głęboko, czego nie da się zobaczyć ani dotknąć. To piękno naszego wewnętrznego ja, naszej duszy, które okazujemy przez uśmiech, przez dobre uczynki, poprzez dobre słowo. To właśnie piękno jest najbardziej wartościowe. Uroda z wiekiem przemija, a to co wynika z głębi serca pozostaje z nami do końca życia i sprawia, że zachwycamy tym cały świat.
    Czy ja czuję się piękna? Oczywiście, że tak! Jestem wyjątkowa, niepowtarzalna i jedyna w swiom rodzaju, nie ma na świecie takiej drugiej jak ja- i to jest właśnie moje piękno!
    Każda z nas jest najpiękniejszym klejnotem świata!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *