Idealna lektura duchowa na dzień ojca

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Ojca. Jakiś czas temu polecałam dwie fantastyczne lektury wydane przez Bernardinum – jedna z nich to powieść o szpitalnej miłości i walce z samym sobą. Historia autentyczna, pokazująca wiele dylematów ludzkiego serca. Idealna dla taty-wojownika.

Druga, lżejsza. Podróż po Białorusi. Polecam, lekki styl autora czyta się w mig.

Więcej o książkach można przeczytać tutaj: https://niezawodnanadzieja.blog.deon.pl/2018/05/09/prezentowy-szal-ksiazkowy-dzien-matki-dziecka-i-ojca/

Dziś mam inną propozycję. Cztery książki wydane przez Wydawnictwo Koinonia. Każda inna. Głębokie, dotykające ducha i serca. Nie czytałam jeszcze żadnej z nich, zdążyłam je tylko dokładnie przejrzeć, więc napiszę tylko o pierwszym wrażeniu (więcej będzie w ciągu najbliższych tygodni, ale wtedy już minie Dzień Ojca). Wszystkie pozycje dostępne są od ręki u wydawcy (koinonia.org.pl) oraz w salonach Empik, więc jest duża szansa na zdobycie ich przed świętem taty 🙂

Boże obietnice dla mężczyzn Jack Countryman

To pięknie wydany zbiór biblijnych fragmentów dotyczących męskiego życia. Znajdziemy tu fragmenty o tym co jest Bożym planem, darem, zadaniem dla każdego mężczyzny. Kiedy Bóg daje siłę, jakie jest Boże wyzwanie, kiedy wysłuchuje modlitw, napełnia radością, zapewnia bezpieczeństwo, pociesza, towarzyszy ze swoją miłością, raduję się z mężczyzn? Wydanie kończy się fragmentami opowiadającymi o dynamicznych mężach Bożych (Abraham, Jakub, Józef, Dawid, Noe, Paweł).

Idealny dobór wersetów z Pisma Świętego powoduje, że może być to idealny prezent dla taty, który potrzebuje pokrzepienia Jego słowem, życia nim na co dzień.
Publikacja zawiera tylko biblijne fragmenty, bez komentarzy, zdjęć itd.
Prosta, głęboka, idealna do codziennej modlitwy.
Cena u Wydawcy to 25 zł.

Przyjaciel, mentor, bohater. Praktyczny poradnik każdego taty Josh McDowell

Samo nazwisko autora budzi już moje wielkie zaufanie. Rekomendacje Krzysztofa Ziemiec i ks. Marka Dziewieckiego na okładce potwierdzają tylko moje pierwsze odczucia. Jeśli chcesz podarować tacie praktyczne narzędzie do tego, by nauczył dziecko kochać, dokonywać dobrych wyborów, rozwiązywać konflikty i widzieć w swoim życiu autorytet, uczyć relacji z innymi, przyjmować sukces i porażkę – ta lektura z pewnością mu pomoże. Gdybym była ojcem – tego chciałabym nauczyć swoje dzieci. Josh McDowell podaje praktyczne przykłady, nie jest teoretykiem. Przejrzysty podział na rozdziały, jasny język, konkretny przekaz. Polecam!
Cena u Wydawcy to 25 zł.

Moc błogosławieństwa ojca Henryk Wieja

Krótka, ale bardzo konkretna i poruszająca wiele płaszczyzn pozycja dla każdego taty. Autor sam jest ojcem dwójki dorosłych już dzieci – zakładam więc, że pisze z perspektywy własnych doświadczeń. Co można tutaj znaleźć? Koncepcja ojcostwa; wpływ ojca na rozwój dziecka; miłość, błogosławieństwo, autorytet i ochrona, obecność i zachęta ojca; duchowe ojcostwo, pojednanie i przebaczenie, uleczone serca. Bardzo przejrzysty podział na rozdziały. Przeczytałam kilka pojedynczych, przypadkowych fragmentów – czyta się bardzo dobrze. Polecam!
Cena u Wydawcy to 19 zł.

Tato jakiego potrzebują twoje dzieci pod redakcją Carey Casey

Patrząc na okładkę – ufam w ciemno. Wiele patronów medialnych (np. Psychologia w szkole oraz tato.net) i rekomendacje takich autorytetów jak ks. Marek Dziewiecki czy o. Józef Augustyn SJ, którzy w środowisku chrześcijańskich pedagogów są cenieni bardzo wysoko. Jest to zbiór wielu historii, bardzo wielu osób. Każdy pisze ze swojej perspektywy o wadze ojcostwa w życiu dzieci. Książka ma pomóc mężczyznom stawać się ojcami wg planu Boga. Każdy rozdział, który jest opowieścią danego autora kończy się wyzwaniem dla taty i pytaniami, które być może wiele zmienią w mentalności ojca.
Cena u Wydawcy to 24,90 zł.

 

Czy którąś polecam szczególnie? Pierwsze wrażenie mówi: wszystkie! W zależności od tego, czego potrzeba danemu tacie, można dobrać odpowiednią lekturę. Polecam!

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *