Boże obietnice – recenzja

Bóg nas kocha. To fakt, który bywa jątrzącą się raną, gdy nie potrafimy dostrzec tej miłości w swoim życiu. Nie wierzymy, że Miłość dotyczy również naszego serca. Chcąc to zmienić, szukamy. Modlitwy, wspólnoty, zboru – swojego czasu, miejsca, ludzi. Wszystko by odnaleźć Jego. A może wystarczy uwierzyć Jego słowu?

Wydawnictwo Koinonia wydało kilka publikacji niezwykłych. Są zbiorem Bożych obietnic – dla małżonków, mężczyzn, kobiet i dzieci. Coś idealnego dla tego, kto poszukuje. Dobre dla tego, który chce żyć Słowem Bożym na co dzień. Dobre dla mnie – bardzo!

 

Piękne, sztywne oprawy. Podział na tematyczne rozdziały. Słowa z Pisma Świętego – bez zbędnych komentarzy. Idealny „materiał” do medytacji i modlitwy.

Boże obietnice dla mężczyzn Jack Countryman

To pięknie wydany zbiór biblijnych fragmentów dotyczących męskiego życia. Znajdziemy tu fragmenty o tym co jest Bożym planem, darem, zadaniem dla każdego mężczyzny. Kiedy Bóg daje siłę, jakie jest Boże wyzwanie, kiedy wysłuchuje modlitw, napełnia radością, zapewnia bezpieczeństwo, pociesza, towarzyszy ze swoją miłością, raduję się z mężczyzn? Wydanie kończy się fragmentami opowiadającymi o dynamicznych mężach Bożych (Abraham, Jakub, Józef, Dawid, Noe, Paweł).

 

Boże obietnice dla kobiet Jack Countryman

Jakie słowa dla kobiet wybrał autor? Takie, które wskazują na to jaki jest plan Boży dla kobiety, uczy je, by umacniały się w Jego słowie, raduje się nimi, towarzyszy, zachęca, uczy, błogosławi, pociesza, pomaga, dzieli radość. Modliłam się tą książką jakiś czas – mam wrażenie, że kobieta znajdzie tutaj dla siebie słowa na każdą możliwą okoliczność. Wydanie bardzo proste, idealne na prezent.

Boże obietnice dla małżeństw Jack Countryman, Terri Gibbs

Poza kolejną świetną publikacją polecam również kartki Wydawnictwa Koinonia – piękne, głębokie, proste. Mnie urzekają.

Trwa sezon ślubny – myślę, że warto pomyśleć o takim upominku dla nowożeńców. Co można znaleźć w środku?

Słowa o tym jaki jest Boży plan dla małżeństwa, jak Bóg je zaopatruje, co im zaleca, jaka jest prawda, cel w życiu we dwoje w małżeństwie. Znaleźć można również fragmenty o rozwiązywaniu małżeńskich problemów oraz błogosławieństwa dla małżonków.

O Bożych obietnicach dla najmłodszych wspomnę niebawem.

Każda z tych publikacji dostępna jest u wydawcy (https://koinonia.org.pl) oraz w salonach Empik.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *