Małżeńska modlitwa

Każdy kolejny dzień podobny jest do wczorajszego.
Każdy kończy się myciem dzieci, załatwieniem ostatnich spraw i chęcią złożenia głowy do poduszki.
Wiem już, że dziecko wstanie z kogutami, choć mieszkam w mieście.
Wiem, że kolejny dzień będzie taki jak dziś – pełen wrażeń, radości, sporów, nerwów i braku…

Będzie pełen braku pełni.

Nie, nie mówię, że dzieci zabrały mi pełnie życia. Sama ją sobie zabrałam.

Kiedy wychodziłam za mąż widziałam wszystko w jasnych barwach. Życie bez problemów, no może z problemami, które da się wcześniej czy później pokonać. Okazało się jednak, że czasem to problemy pokonują mnie.

Gdy przychodzi wieczór i moje myśli uciekają w rejony szumu fal (mieszkam nad morzem!) i beztroski cieszę się z tego co mam, choć tego po mnie nie widać. Jestem wdzięczna za życie, które mam. Są w nim jednak rejony, w których czuję się jak bezbronne dziecko. Jak dziecko we mgle. Jak przybysz, który zgubił GPSa i nie wie, którą drogą iść.

A mój dzień kończy się modlitwą.

Wczoraj bardzo mocno dotknęło mnie jedno zdanie z smsa od przyjaciółki „zaśnij z tymi słowami w głowie” (chodziło o fragment z Pisma Świętego). Pomyślałam o swoim zabieganiu, zagubieniu, zmęczeniu. I o tym, że często tracę szansę by zasypiać z Nim.

Cieszę się z determinacji mojego Męża, który podtrzymuje zwyczaj codziennej wspólnej modlitwy. Gdyby nie to, w moim życiu byłyby dni, gdy nie spotykam się z Bogiem w ogóle. Byłyby to dni totalnej pustki i szukania sensu tam gdzie go nie ma. Był by to czas błądzenia.

Jeśli masz męża, zacznij się z nim modlić. Jeśli masz żonę, poproś ją byście razem przed snem przeczytali czytanie z dnia. Po co?

By zasypiać z Nim.

Po to, by codzienność nabrała nowych odcieni i nie była pasmem smutku i rozterek, ale również spełnienia w monotonii codzienności. Pozwól Bogu by złożył Twoją głowę na poduszkę i zasypiał z Tobą. Tak wiele i tak niewiele – dla mnie jednak ciągle za dużo…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *