„Pokój w dolinie” Ruth Logan Herne

Pokój w dolinie to kolejna powieść Ruth Logan Herne, która powaliła mnie kolana. To tom III z serii Ranczo Staffordów, o dwóch poprzednich wspominałam tutaj.

Podobnie jak dwie poprzednie części, tak i ta opowiada o wielopokoleniowej rodzinie z wieloma problemami i zranieniami. Powieść rozgrywa się głównie na ranczo rodziny Staffordów. Bohaterowie wracają jednak do swoich wspomnień, które rozgrywają się w szumie i bólu wielkich miast – bo to właśnie ból i zagubienie zostawili za sobą przed przybyciem na rozległe tereny Double S w stanie Waszyngton.

Tym razem autorka przybliża nam postać piosenkarza, Treya. Jako najmłodszy z rodzeństwa (przysposobiony po odrzuceniu przez matkę), wraca w rodzinne strony by uratować życie ojca. Czy oddanie kawałka swojej wątroby nie skończy się jednak dramatem dla mężczyzny? Ten wątek budzi mocne napięcie, oj bardzo!

Napięcie spowodowane nie tylko lękiem o życie i zdrowie bohatera, ale również o jego plany, miłość, uleczenie zranień.

Tak jak w poprzednich częściach, tak i tutaj – czułam zapach, smak, dotyk. Nie wiem jak autorka to robi, ale jej opisy są mistrzowskie! Sposób narracji i tego w jaki sposób opowiada sprawiają, że chce się więcej i więcej. Wciąż na nowo, poznając coraz bardziej mocno zranione serce Treya i tych, którzy stają na jego drodze.

Nie jest to łatwa i sensacyjna opowiastka bez drugiego dna. To podręcznik zaufania Bogu, drugiemu człowiekowi i sobie. Czy trauma z dzieciństwa, a później śmierć żony (za którą Trey mocno się obwinia) nie staną mu na drodze do uzdrowienia, szczęścia, spełnienia?

Mistrzowskie patrzenie w głąb ludzkiego serca przez pisarkę, wprowadza czytelnika w niezwykły świat wewnętrzny, z którego nie chce się wychodzić. Mogłabym posiedzieć w nim jeszcze trochę, ale niestety ten tom jest już ostatnim w tej serii.

Miłość, ból, zranienie, ucieczka… Zapraszam Cię do tego świata, byś mógł poznać nie tylko ranczerów, ale i własne serce, bo wobec tej lektury nie da się obojętnie przejść…

Dziękuje Wydawnictwu Dreams za kolejną, fenomenalną powieść!

Tytuł Pokój w dolinie
Autor Ruth Logan Herne
Wydawnictwo Dreams
Liczba stron 400

Zdjęcia powyżej są wyłączną własnością Wydawnictwa Dreams. Mnie czytało się tak…

Urlop… Czas by nabrać sił przed startem z własną działalnością gospodarczą 😉 Będzie się działo…A teraz – książka…

Opublikowany przez Biegnąc pod wiatr Wtorek, 11 czerwca 2019


Zapraszam 🙂

facebook.com/niezawodnanadzieja

https://instargam.com/biegnac.pod.wiatr

urbanska.madzia@gmail.com

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.