„Lecznicza moc natury według Hildegardy z Bingen” Elżbieta Ruman

Czy istnieje lek na wszystkie choroby? Ile prawdy jest w tym, że jesteś tym co jesz – bądź bardziej, że zdrowie i spożywana żywność są ze sobą nierozłączne?

O diecie świętej Hildegardy słyszałam wielokrotnie. Pamiętam jednak jak wielki szok wywołały we mnie słowa o uzdrowieniu z nowotworu w zaawansowanym stadium, wskutek wdrożenie diety świętej mniszki.

Lecznicza moc natury według Hildegardy z Bingen to bardzo wartościowa i pełna treści publikacja Elżbiety Ruman.

Autorka od wielu lat interesuje się dietą i nauczaniem Hildegardy, łącznie z odbyciem dwuletnich studiów medycyny hildegardowej w Niemczech. Jej wiedza jest ogromna, co widać na każdej stronie publikacji!

Książka wydana jest bardzo zachęcająco – wiele zdjęć, bardzo czytelny układ tekstu, w którym szybko i łatwo można się odnaleźć.

Elżbieta Ruman dzieli się opowieściami o Hildegardzie (na tyle, by wiedzieć kim była, nie jest to jednak typowa biografia), podaje podstawy jej nauczania o harmonii ducha z ciałem – które nierozłącznie wiążą się z tym, co i jak jemy.

Autorka opisuje również konkretne terapie, pokazuje rośliny zalecane i odrzucane przez średniowieczną Doktor Kościoła. Wszystko wyjaśnia, opisuje w czytelnych punktach, wskazuje na błędy popełniane u laików zaczynających swoją przygodę z Hildegardą.

Publikację kończy zestawem przepisów wartościowych posiłków do samodzielnego przygotowania – tak by włączyć w swoją codzienną dietę produkty dodające sił, odmładzające, lecznicze.

To, co mnie ciągle na nowo przyciągało do tej publikacji, to połączenie nauki z praktyką dnia codziennego. Autorka sama stosuje dietę świętej, więc jest idealnym wzorem tego, że jest to osiągalne i możliwe.

Niezwykła skarbnica informacji, z których warto czerpać. Choć wiemy coraz więcej o wpływie żywności na zdrowie, często z wygody, niewiedzy bądź z przyzwyczajenia – nie korzystamy z mądrości, która dostępna jest od lat i jest bezcenna!

 

Poradnik Ruman to świetna pozycja na początek drogi z Hildegardą. Nie dość, że wydany bardzo ładnie i przejrzyście, to z ogromną dawką wiedzy połączonej z osobistym doświadczeniem! Polecam każdemu, kto chciałby zadbać o zdrowie swoje i bliskich!

Tytuł Lecznicza moc natury według Hildegardy z Bingen
Autor Elżbieta Ruman
Liczba stron 216
Wydawnictwo Bernardinum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przejdź do paska narzędzi