„Ewangelia dla dzieci 2021”

Moi synowie bardzo lubią chodzić na Msze dla dzieci. Nie z powodu scholi (choć to też), ale dlatego że kazania dostosowane są do ich poziomu patrzenia na rzeczywistość, nie tylko duchową. Janek uwielbia słuchać szczególnie dwóch kapłanów, których sposób mówienia bardzo do niego przemawia.

Niestety czas pandemii trochę nam to zabrał – nie ma teraz Mszy typowo dziecięcych. Brakowało nam ostatnio czegoś, co pozwoli mu lepiej zrozumieć niedzielne Ewangelie. Z pomocą przyszła nam książka z Edycji Świętego Pawła!

Ewangelia dla dzieci 2021 to trzy przestrzenie:

  • orginalne teksty Ewangelii na każdą niedzielę i święta – okraszone fajnymi, kolorowymi i pasującymi do tekstu obrazkami
  • historie z życia Zuzi i Antka, które są fenomenalne! W bardzo prosty, dziecięcy sposób przybliżają sens i przesłanie Słowa
  • oraz to, co Janek uwielbia, czyli zadania i zagadki, które oparte są na Ewangelii.

Dla rodziców, którzy czują się przeciążeni – ta książka nie wymaga wielkiego nakładu czasu i sił. Jeśli dziecko czyta już samodzielnie, spokojnie poradzi sobie samo. Jeśli jednak chcesz lub możesz spędzić ten czas z dzieckiem, bardzo polecam. Całość przeznaczona na jeden dzień nie zajmie ci więcej niż pół godziny.

Tekst z minionej niedzieli opowiadał o rybakach ludzi. Opowieść Zuzi i Antka skierowała nasze patrzenie na kapłanów, jako tych, którzy w jakiś sposób prowadzą ludzi do zbawienia. Zadaniem przypisanym do tego dnia była modlitwa. Mój syn stwierdził jednak, że on tej modlitwy nie chce się uczyć, woli pomodlić się swoimi słowami. To, w jaki sposób to zrobił, rozmiękczyło moje serce!

Panie Jezu, dziękuję Ci, że dziś Mszę o 9:00 miał ojciec Kuba. Bo ja chciałem jechać do babci i dziadka, więc nie mogłem iść o 12. Dziękuję Ci za ojca Kubę i że przyszedł też na Msze rano, bo lubię się z nim modlić.

To mały fragment (na to była zgoda do publikacji ;)). I choć mogłabym namawiać go by nauczył się modlitwy za kapłanów, nie chciałam.

Wszystkie zadania, które są w książce syn wykonuje po swojemu i w swoim tempie (niekoniecznie w niedzielę). Czasem ma inną wizję niż autorzy tej publikacji – mimo to cieszę się, że ta książka do nas trafiła. Jest świetną bazą do modlitwy, rozmowy, szerszego spojrzenia na Ewangelię. Zdecydowanie polecam, nie tylko z okazji obchodzonego właśnie Tygodnia Biblijnego.

Tytuł Ewangelia dla dzieci 2021
Autor ks. Bogusław Zeman SSP
Liczba stron 224
Edycja Świętego Pawła

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przejdź do paska narzędzi