Przedadwentowe poszukiwania

Myśląc o Bożym Narodzeniu czuję zapach choinki i pierników. Widzę kolory, ozdoby, prezenty, wspólny stół. Słyszę kolędy. Gdzieś na samym końcu widzę…Jezusa.

Pamiętam Mszę zaraz po porodzie starszego syna. Poszłam do parafialnego kościoła i trafiłam na Mszę dla dzieci. Ksiądz podczas kazania zaproponował by zaśpiewać coś Jezusowi skoro ma urodziny. Jedno z dzieci uparło się na sto lat, a nie kolędę. Jakże to było piękne wyznanie wiary – dziecięce spojrzenie na to, co naprawdę ważne jest w święta. Dziś chciałabym pokazać swoim dzieciom jaki jest sens Bożego narodzenia i…

Jak sprawić, by każda z drobnych rzeczy składających się na niezwykły klimat świąt zyskała naprawdę niezwykłe znaczenie?

„Cudowne Boże Narodzenie. O radosnym przeżywaniu świąt” to kolejna pozycja z serii „pomocne elfy” wydawnictwa Promic. Jej autor Ted O’Neal to twórca kilku pozycji z tej serii. Przez wiele lat pracował w wydawnictwie religijnym, mąż i ojciec trójki dzieci. W tej małej książeczce znaleźć można wiele inspirujących tekstów o przesądach, zwyczajach, pomysłach na prezent czy reniferach. Jednak nie tylko na tym skupia się ta pozycja – jest tutaj również inspiracja do czytania opowieści biblijnych o narodzinach Jezusa, zachęta do modlitwy o pokój na świecie czy wytłumaczenie kim byli św. Mikołaj i Mędrcy ze Wschodu. Pokazuje również postać Maryi i Józefa.

Jak to bywa w „pomocnych elfach” zachwyciły nas obrazki, które są idealnie dopasowane do tekstu i urzekają swoją prostotą.

Często trudno wytłumaczyć dzieciom coś, co również dorosłym ulatuje w codziennym biegu. Ta książeczka będzie towarzyszyła nam przez cały Adwent, tak by nie przytłoczyć nadmiarem treści, ale pokazać to co najważniejsze w nadchodzącym czasie. Dla mnie jest małym kompendium, ale dużą pomocą, która ułatwia przedstawienie najważniejszych faktów związanych ze świętami. Sama wielu rzeczy nie potrafiłabym pokazać dzieciom w tak przystępny sposób.

Poza pieczeniem pierników i robieniem kalendarza adwentowego chcemy w tym czasie skupić się także na lekturze. Może choć trochę pomoże nam to w przeżywaniu świąt?

Święta są pamiątką narodzin Jezusa, wyjątkowej Osoby, Syna Bożego. Ale w obchodach Bożego Narodzenia tak naprawdę chodzi o wszystkich ludzi oraz wielką miłość, jaką Bóg ich obdarzył.

Dziękuję Wydawnictwu Promic za egzemplarz recenzencki!

Tytuł: „Cudowne Boże Narodzenie. O radosnym przeżywaniu świąt”
Autor: Ted O’Neal
Wydawnictwo: Promic
Liczba stron: 32
Cena: 14,90 zł

 

Dziękuję za każdy pozostawiony po sobie ślad – komentarze mile widziane, również te mniej pochlebne.
Chcesz wiedzieć o nowych wpisach na bieżąco? Zapraszam na mój funpage
Biegnąc pod wiatr
Masz pomysł na kolejną recenzję na tym blogu? Daj znać o czym chciałbyś przeczytać – zobaczę co się da w tej sprawie zrobić.
Jeśli uważasz, że warto –
udostępnij, puszczaj w świat. Może ktoś tego teraz potrzebuje?

8 Replies to “Przedadwentowe poszukiwania”

  1. Jejku, książka ma cudowne ilustracje! I to takie piękne, że są rodzice, którzy od małego uczą swoje dzieci, o co (lub raczej o Kogo) tak naprawdę chodzi w Świętach ❤

  2. Urszula pisze:

    Ciekawa pozycja 😉
    Dziękuję za recenzję. Właśnie czegoś takiego w naszej domowej biblioteczce brakuje 😉 A może i o Wielkanocy (tak na przyszłość) zna Pani jakieś wartościowe książeczki? 🙂

  3. Katarzyana pisze:

    Witam gdzie mogę kupić książkę? Pozdrawiam Katarzyna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przejdź do paska narzędzi