Przedadwentowe poszukiwania

Myśląc o Bożym Narodzeniu czuję zapach choinki i pierników. Widzę kolory, ozdoby, prezenty, wspólny stół. Słyszę kolędy. Gdzieś na samym końcu widzę…Jezusa.

Pamiętam Mszę zaraz po porodzie starszego syna. Poszłam do parafialnego kościoła i trafiłam na Mszę dla dzieci. Ksiądz podczas kazania zaproponował by zaśpiewać coś Jezusowi skoro ma urodziny. Jedno z dzieci uparło się na sto lat, a nie kolędę. Jakże to było piękne wyznanie wiary – dziecięce spojrzenie na to, co naprawdę ważne jest w święta. Dziś chciałabym pokazać swoim dzieciom jaki jest sens Bożego narodzenia i…

Jak sprawić, by każda z drobnych rzeczy składających się na niezwykły klimat świąt zyskała naprawdę niezwykłe znaczenie?

„Cudowne Boże Narodzenie. O radosnym przeżywaniu świąt” to kolejna pozycja z serii „pomocne elfy” wydawnictwa Promic. Jej autor Ted O’Neal to twórca kilku pozycji z tej serii. Przez wiele lat pracował w wydawnictwie religijnym, mąż i ojciec trójki dzieci. W tej małej książeczce znaleźć można wiele inspirujących tekstów o przesądach, zwyczajach, pomysłach na prezent czy reniferach. Jednak nie tylko na tym skupia się ta pozycja – jest tutaj również inspiracja do czytania opowieści biblijnych o narodzinach Jezusa, zachęta do modlitwy o pokój na świecie czy wytłumaczenie kim byli św. Mikołaj i Mędrcy ze Wschodu. Pokazuje również postać Maryi i Józefa.

Jak to bywa w „pomocnych elfach” zachwyciły nas obrazki, które są idealnie dopasowane do tekstu i urzekają swoją prostotą.

Często trudno wytłumaczyć dzieciom coś, co również dorosłym ulatuje w codziennym biegu. Ta książeczka będzie towarzyszyła nam przez cały Adwent, tak by nie przytłoczyć nadmiarem treści, ale pokazać to co najważniejsze w nadchodzącym czasie. Dla mnie jest małym kompendium, ale dużą pomocą, która ułatwia przedstawienie najważniejszych faktów związanych ze świętami. Sama wielu rzeczy nie potrafiłabym pokazać dzieciom w tak przystępny sposób.

Poza pieczeniem pierników i robieniem kalendarza adwentowego chcemy w tym czasie skupić się także na lekturze. Może choć trochę pomoże nam to w przeżywaniu świąt?

Święta są pamiątką narodzin Jezusa, wyjątkowej Osoby, Syna Bożego. Ale w obchodach Bożego Narodzenia tak naprawdę chodzi o wszystkich ludzi oraz wielką miłość, jaką Bóg ich obdarzył.

Dziękuję Wydawnictwu Promic za egzemplarz recenzencki!

Tytuł: „Cudowne Boże Narodzenie. O radosnym przeżywaniu świąt”
Autor: Ted O’Neal
Wydawnictwo: Promic
Liczba stron: 32
Cena: 14,90 zł

 

Dziękuję za każdy pozostawiony po sobie ślad – komentarze mile widziane, również te mniej pochlebne.
Chcesz wiedzieć o nowych wpisach na bieżąco? Zapraszam na mój funpage
Biegnąc pod wiatr
Masz pomysł na kolejną recenzję na tym blogu? Daj znać o czym chciałbyś przeczytać – zobaczę co się da w tej sprawie zrobić.
Jeśli uważasz, że warto –
udostępnij, puszczaj w świat. Może ktoś tego teraz potrzebuje?

Comments

  1. Post
   Author
 1. Urszula

  Ciekawa pozycja 😉
  Dziękuję za recenzję. Właśnie czegoś takiego w naszej domowej biblioteczce brakuje 😉 A może i o Wielkanocy (tak na przyszłość) zna Pani jakieś wartościowe książeczki? 🙂

  1. Post
   Author
   Magdalena Urbańska

   Dziękuję za miłe słowa. O Wielkanocy niestety nic nie znam. Będę poszukiwać i zapytam też w wydawnictwie Promic czy nie planują czegoś takiego 😉 Pozwolę sobie napisać do Pani jeśli znajdę coś naprawdę godnego uwagi. Pozdrawiam serdecznie!

   1. Post
    Author
  1. Post
   Author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.