Być, czuć, smakować.

Zadanie dla nas na najbliższe dwa tygodnie.
Startujemy 5.05.2018, kończymy 18.05.2018 r.

➡️Na czym polega to zadanie i czemu ma służyć?

Służyć ma odpoczynkowi, większej samoświadomości. Osoby wierzące mogą szukać tutaj również miejsca do spotkania z Bogiem.
Na czym polega zadanie?
„Popatrz na swoje życie i na to, jak spędzasz czas: co jest twoim najbardziej kuszącym uzależnieniem? Nazwij swoje tanie wino.”
Jennie Allen

ZADANIE

Przez najbliższe dwa tygodnie znajdź chwilę (bądź kilka takich chwil) na odłączenie się od świata wirtualnego. Na jak długo jesteś w stanie wyłączyć telefon, tablet, komputer?
Co zrobić z tym czasem? Można sięgnąć po książkę, wyjść na spacer, pobawić się z dzieckiem, kupić i pomalować kolorowankę, pójść na lody z koleżanką/przyjaciółką/.

Być, czuć, smakować.

 

Pomysł na to konkretne wyzwanie powstał we mnie po lekturze książki Jennie Allen „Niczego nie musisz udowadniać – dlaczego możesz przestać tak bardzo się starać” – polecam jej lekturę! Książka jest z Wydawnictwo WAM, dostępna m.in. w Empiku.

„Bo chodzi o to: chcę pragnąć Boga bardziej. Chcę zwracać się do Niego w modlitwie każdego ranka, gdy tylko otworzę oczy, zamiast sięgać po telefon. Kiedy doznaję rozczarowania, chcę pragnąć Jego pocieszenia, a nie śmietankowych lodów z kawałkami ciasteczek. Chcę cieszyć się z Jego miłości do mnie, a nie próbować znaleźć ją u ludzi, którzy nigdy nie będą w stanie mnie usatysfakcjonować.
Tanie wino tego świata zawsze wysycha. Zawsze zostawia nas w niespełnieniu”
Fragment z książki „Niczego nie musisz udowadniać – dlaczego możesz przestać tak bardzo się starać”, str.120, Jennie Allen

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *