„Kto stworzył poranek?” opowieść dla dzieci

Wczoraj nasz pięcioletni syn zadał tacie pytanie: co to jest czas?. Wcześniej pojawiały się inne – mniej lub bardziej trudne dla rodzica, który słyszy z zaskoczenia coś, czego zupełnie się nie spodziewa i obserwuje spojrzenie dziecka czekającego na reakcję.

Lubimy w takich sytuacjach korzystać z opowieści o mądrości i wszechmocy Boga – łatwiej wyjaśnić wtedy coś, czego samemu nie do końca jest się w stanie nazwać. Trafiła do nas ostatnio książka odpowiednia dla naszych przedszkolaków pt. Kto stworzył poranek? wydana nakładem Wydawnictwa PROMIC.

To co zachwyca i przyciąga od samego początku to szata graficzna – piękne, kolorowe ilustracje, duża czcionka idealna do samodzielnej lektury dla dzieci stawiających pierwsze kroki w czytelnictwie (i dla rodziców czytających, tak jak my, wieczorem przy słabym świetle).

Bohaterem opowieści jest mały strzyżyk, który widząc piękno poranka chce dowiedzieć się kto je stworzył. Szuka odpowiedzi pytając kwiaty, krowy, inne ptaszki, królika oraz wiatr, który w końcu potrafi dać mu odpowiedź.

Strzyżyk na tym nie poprzestaje – chce odnaleźć Boga i podziękować mu za piękno. Postanawia latać, aż Go znajdzie. Wtedy staje oko w oko z niebezpieczeństwem…

Jak w doświadczeniu lęku, samotności, zagubienia ptaszek odnajdzie Boga? Czy mu się to uda?

To krótka opowieść z niezwykłą głębią. Daje poczucie bezpieczeństwa, pewności, że cokolwiek by się nie działo, czuwa nade mną Bóg. Jest też odpowiedzią dotyczącą źródła piękna stworzenia i Bożej opieki.

To idealna lektura dla małych i większych dzieci. Polecam na długie, jesienne wieczory.

Dziękuję Wydawnictwu PROMIC za egzemplarz książki!

Tytuł Kto stworzył poranek?
Autor Jan Godfrey
Liczba stron 32
Wydawnictwo PROMIC
Książeczkę można nabyć u wydawcy (wydawnictwo.pl) w cenie 15,90 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przejdź do paska narzędzi