„Jesteś najlepszą mamą na świecie” – poradnik nieporadnej mamy

Czy wierzysz, że jesteś najlepszą mamą na świcie? Wiesz o tym, że masz wszystko czego potrzebujesz by być idealną mamą? Czujesz, że jesteś kochana, niezastąpiona i jedyna?

Nie? Ja też…

Rewolucję w moim życiu rozpoczął fragment pewnej książki, który przeczytałam na stronie Wydawnictwa W drodze. Zazwyczaj nie kupuję książek, po przeczytaniu tego fragmentu – zamówiłam ją już w przedsprzedaży i był to jeden z najlepszych zakupów w tym roku!

Isabelle Laurent, która jest matką z krwi kości, dzieli się swoim doświadczeniem. Matka dziesięciorga dzieci, w tym dwójki adoptowanych. Mówi bardzo szczerze, otwarcie, nie udając nikogo i przyznając się do masy pomyłek. Nade wszystko jednak znając swoją wartość.

Jesteś najlepszą mamą na świcie nie jest typowym poradnikiem, choć autorka podaje sześć metod-kluczy. Mogą one pomóc matkom otworzyć oczy na to, co w nich drzemie, pokazując przy tym że jest to wystarczające by być najlepszą mamą na świecie.

  • Jestem taką mamą, jakiej potrzebują moje dzieci! Innej nie znają, prawda? Autorka zachęca do kierowania się swoją matczyną intuicją i do stawiania sobie pytania: co na moim miejscu zrobiłaby miłość?
  • Masz wszystko czego potrzebujesz, reszty możesz się nauczyć – poznaj swoje dziecko i słuchaj co do ciebie mówi (i tego, czego nie mówi!).
  • Porażka nie istnieje! Też masz czasem uczucie niekompetencji? Ja bardzo często. Isabelle odkrywa przede mną co można z tym zrobić.
  • Każdy otrzymuje tyle, ile potrzeba – jak nauczyć się prosić i wierzyć w to, że się otrzyma? Jak pozbyć się fałszywych przekonań?
  • Dlaczego ważna jest teraźniejszość? Jak widzieć, czuć, celebrować?
  • Po co mi intuicja, wiara, myśli i czyny?

Nie czułam się karmiona frazesami i tanimi poradami. Doświadczyłam prowadzenia za rękę w trudnościach macierzyństwa i patrzeniu na siebie oczami miłości.

Książka jest zbiorem doświadczeń autorki i bliskich jej osób, na końcu każdego rozdziału znajduje się też „dialog wewnętrzny” autorki z Bogiem – co pięknie uzupełnia i dopełnia całości.

Potrafisz spojrzeć swoim dzieciom w oczy bez wyrzutów sumienia? – zawsze i wszędzie? Wierzysz w to, że jesteś matką jedyną i niepowtarzalną? Wiesz, że masz wszystko, czego ci trzeba, a reszty możesz się nauczyć?

Jeśli nie – sięgnij po tę lekturę. Może być dobrym początkiem wielkich zmian, refleksji, innego spojrzenia.

Jeśli masz w swoim otoczeniu smutną, przygaszoną i pełną poczucia winy matkę – podaruj jej tę książkę. Może potrzebuje teraz usłyszeć to, co usłyszałam ja. Bardzo głęboko, gdzieś na dnie matczynego serca.

Polecam tę lekturę każdej mamie!

Tytuł Jesteś najlepszą mamą na świecie
Autor Isabelle Laurent
Liczba stron 208
Wydawnictwo w drodze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.