Książki na Adwent i Boże Narodzenie dla dzieci

Liście gnane przez wiatr niosły niezwykłą wieść – już czas…

Dołączyła do nich cała przyroda – zwierzęta leśne, morskie i polne. Jawory, piasek na plaży, zarośla, małe kwiatki, a nawet najmniejsze źdźbła trawy – wszyscy przyłączyli się do niesamowitego chóru.

Na samotnym wzniesieniu dumny lew uniósł głowę, potrząsnął wspaniałą grzywą i ryknął donośnie, ogłaszając wieść całemu dzikiemu pustkowiu…
– Będzie nam panował Król Wszechmocy! Książe Pokoju!

Niezwykła opowieść o Bożym Narodzeniu opisana oczami przyrody, zwierząt, zjawisk atmosferycznych.

Piękna szata graficzna, bogata w charakterystyczne ilustracje. Mój 5 letni syn nazwał je „złamanymi zdjęciami”, zadziwiając tym samym swoją spostrzegawczością. Młodszy, dwulatek przyglądał się z zaciekawieniem niezwykle barwnie przedstawionym postaciom, wtopionym w realia przyrody.

Bardzo prosty, choć niosący głębokie przesłanie tekst. Piękne, idealnie dopasowane ilustracje – mogą stać się źródłem refleksji na Adwent i opowieści o narodzinach Jezusa.

Książeczkę polecam dzieciom już od 2 roku życia – mój maluszek bardzo ją polubił. Zachęcam do wspólnej, rodzinnej lektury i rozmowy – wszak nie sama książka jest ważna, ale spotkanie, które może zainicjować, pokazując językiem dziecka największą tajemnicę świata – narodziny Zbawiciela.

Dziękuję Wydawnictwu PROMIC za egzemplarz książki!

Tytuł Pieśń Gwiazd. Opowieść o Bożych Narodzinach
Autor Sally Lloyd-Jones
Liczba stron 32, oprawa twarda
Wydawnictwo PROMIC

Książkę można zakupić m.in. u Wydawcy (www.wydawnictwo.pl) w promocyjnej cenie 21 zł.

 

Dla dzieci starszych ponownie polecam publikacje, które wyszły nakładem Wydawnictwa PROMIC w ubiegłych latach.

  • Cudowne Boże Narodzenie to historia opowiedziana oczami pomocnych Elfów – więcej można zobaczyć TUTAJ. To lektura idealna dla starszych przedszkolaków i dzieci w wieku szkolnym.
  • Boże Narodzenie z aniołkami to kolejna pozycja dla dzieci, która zachwyciła mnie od pierwszej chwili. Piękna tekturowa okładka, a wewnątrz niesamowicie przyciągające rysunki, które obudziły we mnie falę ciepłych uczuć, a do tego tekst poruszający serca nie tylko dzieci. Więcej pisałam TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przejdź do paska narzędzi