„Misja Tality” Asia Olejarczyk

Do naszego domu trafiła ostatnio nowa książka dla dzieci.

Obiecałam chłopcom, że poczytamy ją do snu. Zasnęli słuchając o przygodach Tality, a ja…byłam tak zachwycona tą opowieścią, że musiałam doczytać ją do końca.

 

Misja Tality Asi Olejarczyk to opowieść o małej dziewczynce, która dostaje od Boga ważne zadanie. Ma zanieść do ciemnego lasu Płomień Żywego Ognia.

Bóg obiecuje jej, że cały czas będzie obok, więc dziewczynka wchodzi w ciemny, ponury gąszcz. Spotyka tam wiele istot, które przerażają, budzą w Talicie chęć ucieczki. Dziewczynka jednak idzie dalej.

Jedno ze stworzeń, które spotyka to Lęk, postać z ogromnymi oczyma.

Czy Płomień Żywego Ognia pomoże jej stać się Odwagą? Czy to właśnie do niego miała przyjść Talita, czy może ktoś jeszcze potrzebuje jej pomocy?

Niezwykle mądra, barwna i wciągająca historia. Autorce w fenomenalny sposób udało się przemycić świat wartości i przemiany serca. Przy tym wszystkim ciągłe zapewnienie, że Bóg jest tuż obok – fabuła, postaci, całość opowieści, chylę czoła autorce za tak głęboką i mądrą kreację.

Mnie samą wciągnęła bardzo mocno. Dzieci od kilku dni proszą co wieczór o Talitę, mimo, że udało im się dosłuchać już niejednokrotnie opowieść do końca.

Talita uczy odwagi, zaufania, oddania. Pokazuje jak wielką siłę daje nam Bóg. W sposób prosty, ale głęboki. Uczmy siebie i dzieci takich wartości, szczególnie, że książka napisana jest w formie baśni, w bardzo barwny, prosty i przystępny dla małego odbiorcy sposób.

Ilustracje Beaty Konopka-Kruć idealnie komponują się z treścią, dodając jej uroku i charakteru. Wydanie w sztywnej oprawie, kolorystyka – przyciąga i zachwyca.

Polecam bardzo serdecznie, zapewniam, że się nie zawiedziecie!

Dziękuję Wydawnictwu Dreams za egzemplarz recenzencki!

Tytuł Misja Tality
Autor Asia Olejarczyk
Ilość stron 48
Wydawnictwo Dreams

Na Faceboooku Wydawnictwa Dreams można obejrzeć krótki zwiastun, zachęcam!

https://www.facebook.com/dreamswydawnictwo/videos/1007184299487696/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przejdź do paska narzędzi