„Urocza dla Ciebie” Becky Wade

Urocza dla Ciebie to kolejna chrześcijańska powieść Wydawnictwa Dreams, którą trudno opisać nie zdradzając zbyt wiele z jej fabuły.

To trzecia część z cyklu Przypadki sióstr Bradford. Każda stanowi odrębną historię i można czytać je oddzielnie, choć warto sięgnąć po nie chronologicznie. Czytałam pierwszą z nich TUTAJ, wiedziałam więc, że mogę spodziewać się literackiej uczy i kunsztu autorki, nie zawiodłam się!


baner jest własnością Wydawnictwa Dreams

 

Urocza dla Ciebie to opowieść o najmłodszej z sióstr, Britt Bradford. Kobieta sukcesu, która pracuje realizując jednocześnie swoja wielką pasję – tworzy czekoladę. Na zewnątrz wygląda na silną, niezależną, mocną. W środku jednak jest bardzo słaba, poraniona, zagubiona. Choć sama nie zdaje sobie z tego sprawy, potrzebny do życia jest jej drugi człowiek.

Postacią, która poza Britt pojawia się w powieści najczęściej jest jej przyjaciel od czasów dzieciństwa, Zander Ford.

Dwoje przyjaciół i wiele zawiłości ich relacji, która jest dla mężczyzny z pewnych powodów trudna. Gdyby nie nagła śmierć wujka, Zander podróżowałby po świecie, byle by tylko zapomnieć o Britt.

Nie wiem co bardziej wciągnęło mnie w tej opowieści – wątek kryminalny czy romans. Oba skrojone są po mistrzowsku.

Śmierć wujka okazuje się nie być przypadkiem i bohaterowie szukają rozwiązania zagadki, która zaskakuje z każdym kolejnym krokiem. Dlaczego wujek przejął tożsamość zmarłego dziecka, skoro przez lata był oddanym mężem i ojcem? Czy był wplątany w kradzieże cennych obrazów? Jeśli tak – gdzie podziały się dzieła sztuki i czy to one były powodem jego śmierci? Przyznaję, że ten wątek jest tak nieoczywisty i zaskakujący, że podczas lektury wiele razy zastanawiałam się co odkryją bohaterowie.

Nie wiem czy tłem powieści bardziej jest ów wątek kryminalny czy to, co dzieje się między bohaterami. Britt nie potrafi być zależna od innych, broni się przed tym na wszelkie sposoby.

Czy mocny atak paniki to zmieni? Czy komuś uda się dotrzeć do poranionego serca kobiety? Czy Zander poradzi sobie z odrzuceniem, którego doświadczył w dzieciństwie od matki, a które powtarza się w jego dorosłym życiu?

Autorka wprowadziła mnie w niezwykły świat emocji i zdarzeń. Pokazała serce ludzkie, prowadząc od skutku do przyczyny, co sprawiło, że każda kolejna strona wciągała mnie niezwykle mocno.

Jeśli szukasz subtelnego romansu (bez wyuzdanych scen, ale kładących nacisk na czułość i troskę), po mocno zaskakujący wątek kryminalny – zachęcam do lektury tej książki. Jeśli do tego dorzucimy jeszcze wątek poszukiwania we wszystkim drogi do Boga, nie potrzeba mi już nic więcej.

Dziękuję Wydawnictwu Dreams za kolejną fenomenalną lekturę!

Tytuł Urocza dla Ciebie
Autor Becky Wade
Liczba stron 480
Wydawnictwo Dreams

Książkę można nabyć u Wydawcy
https://dreamswydawnictwo.pl/nowosci/urocza-dla-ciebie-tom-iii-z-serii-przypadki-siostr-bradford,produkt377/

oraz w sklepach internetowych i salonach sieci EMPIK.

One Reply to “„Urocza dla Ciebie” Becky Wade”

  1. Od czasu do czasu zaglądam do romansów. Jestem ciekawa tej książki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przejdź do paska narzędzi