„Plan na życie. Twój osobisty trener świętości” Roger J. Landry

Plannery, programy rozwoju osobistego, kolejne rekolekcje. To wszystko pozwala wzrastać w człowieczeństwie. Rzadko jednak w naszym życiu duchowym mamy konkretny plan działania, krok po kroku.

Ostatnio pojawiła się na rynku ciekawa książka, która wychodzi tej potrzebie naprzeciw! Roger J. Landry to kapłan zaangażowany w prowadzenie rekolekcji dla kapłanów, seminarzystów, wiernych świeckich.

Dostrzegłam w sposobie jego pisania, że nie jest teoretykiem, ale opowiadając o Bogu i życiu duchowym, miałam wrażenie jakby mówił wprost do mnie.

Autor zaczyna z konkretem, mówiąc o tym dlaczego Duch Święty to zaniedbana Osoba Trójcy. Daje konkretne wskazówki co do tego, jak dobrze przeżyć dzień (poranne nawyki, wieczorny rachunek sumienia, regularna modlitwa, znajomość Pisma Świętego).

Dlaczego ważna jest częsta spowiedź i co wnosi do rozwoju życia duchowego? Czemu ma służyć Adoracja Najświętszego Sakramentu, jałmużna i uczynki miłosierdzia?

Autor kładzie również nacisk na osobisty kontakt z Maryją, a codzienna Msza Święta nazywana jest sekretną windą do świętości, pokuta jest życiem w stanie ciągłego nawrócenia.

Autor dotyka tematów nie tylko ze świata ducha, ale człowieka jako całości. Porządek i organizacja, czyli jak uporządkować swój tryb życia (autor pokazuje czym jest szczegółowy rachunek sumienia i jak wykorzystać go do wykorzenienia złych nawyków). Pokazuje jak codzienną pracę zjednoczyć z Bogiem – bardzo prosto i praktycznie. Odnosi się do nauki i potrzeby duchowych lektur, które karmią nie tylko duszę, ale i rozum oraz emocje. Namawia do tego, by planować czas rekolekcji jak moment wyłącznej relacji z Panem.

To wszystko może wydawać się bardzo wymagające i trudne… w rzeczywistości autor pokazuje jak ważne są niby proste krótkie modlitwy (typu akty strzeliste) i daje jasne wskazówki w tym jak korzystać z tego co daje nam Kościół (np. sakramenty).

https://www.facebook.com/niezawodnanadzieja/posts/2611110045812301

Lektura jest prosta, ale jednocześnie wymagająca. Może być świetnym przewodnikiem nie tylko na okres Wielkiego Postu, ale na czas zwykły, bo często Bóg przychodzi w tym, co wydaje się małe, nieistotne i błahe. To jest dla mnie główny wniosek po lekturze – nie trzeba wiele, wielkie zmiany nie przychodzą same, ale są powolnym procesem stawiania małych kroków. Kapłan pokazuje jak te kroki stawiać, w którą stronę warto się kierować i jak korzystać z tego, co jest już dziś dla nas dostępne.

Zdecydowanie polecam tę lekturę osobie nie tylko początkującej na swojej drodze z Bogiem, ale również tej zaawansowanej, żyjącej w Kościele od lat. Lektura niesie ze sobą prostotę wypełnioną głębią i powiew świeżości, który często potrzebny jest z zastanych duchowych kończynach. Polecam!

Dziękuję Wydawnictwu W drodze za lekturę!

https://www.facebook.com/WydawnictwoWdrodze/posts/3127583680585129

Tytuł Plan na życie. Twój osobisty trener świętości
Autor Roger J. Landry
Liczba stron 168
Wydawnictwo W drodze
Książkę można nabyć m.in. u Wydawcy. Na stronie dostępny jest również fragment książki
https://www.wdrodze.pl/opis,1979,Plan_na_zycie__Twoj_osobisty_trener_swietosci.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przejdź do paska narzędzi