TOP6 książek dla przedszkolaka

Zapraszamy na mały i bardzo subiektywny przegląd lektur z chrześcijańskim przesłaniem dla przedszkolaków.

Wyboru dokonali Piotrek (lat 4) i Janek (lat 6).

Kto ciekawy?

1. „Lili w Krainie Baśni” Nadiia Prystai
https://dreamswydawnictwo.pl/nowosci/lili-w-krainie-basni,produkt357/

To opowieść o małej dziewczynce, która wyrusza w daleką i trudna podróż w poszukiwaniu swojej mamy. Po drodze jednak dostaje trudne zadanie…

Czytaliśmy ją wieczorami, po kawałku. Gdy dzieci nie znały jeszcze zakończenia, często w ciągu dnia mówiły: „ciekawe co dziś będzie z Lilii?”. Barwna historia, z morałem i dobrem, które zwycięża.


2. „Wyspy Koralowe” Jagoda Michalak
https://www.edycja.pl/produkty/dla-dzieci/basnie-bajki-opowiesci/wyspy-koralowe

Mały Mikołaj mieszkający na Archipelagu Koralowym na Oceanie Tęczowym słyszy od taty, że jest wyjątkowym dzieckiem. Ma przed sobą wielkie zadanie do wykonania. Na okolicznych wyspach musi znaleźć kolejne karty z księgi mądrości Pustelnika. Chłopiec wyrusza w samotną i trudną podróż.

Moje dzieci prosiły co chwilę by czytać co działo się na kolejnej z wysp – efekt był taki, że książka została przeczytana w ciągu jednej soboty! Często do niej wracamy, co jest dla mnie ogromną radością. Bardzo barwna opowieść pełna przygód niesie bowiem z sobą piękne przesłanie. Kolejne karty mądrości Pustelnika to przekaz, którego każdy rodzic pragnie dla swojego dziecka…


3. „Opowieści pełne treści” Ola Manikowska
https://www.edycja.pl/produkty/dla-dzieci/basnie-bajki-opowiesci/opowiesci-pelne-tresci-cd-z-piosenkami

Krótkie historie z życia przedszkolaków dotyczące kompleksów, strachu, zazdrości, czy tego jak ważne jest pomaganie innym czy świętowanie niedzieli.

Historie z codziennego życia, które w moim sześcioletnim synu wzbudzają nie tylko wiele uczuć, ale wskutek których przeprowadziliśmy godziny rozmów dotyczących relacji z rówieśnikami. Każda z opowieści pokazuje też postaci biblijne, które zmagały się z podobnymi dylematami! Do książki dołączona jest płyta z muzyką, która bardzo wpada w ucho…i w serce!

 

4. „Misja Tality” Asia Olejarczyk
https://dreamswydawnictwo.pl/liniaksiazekchrzescijanskich/misja-tality,produkt312/

Mała Talita dostaje od Boga płomień Żywego Ognia i wędruje z nim po mrocznym, ciemnym lesie pełnym dziwnych stworów (spotyka m.in. Niewdzięczność, Pychę, Lęk) z przesłaniem by zanieść Płomień komuś, kto bardzo go potrzebuje…

Ta książeczka jest w naszym domu od dawna i jest najczęściej czytaną lekturą! Czteroletni syn zna ją na pamięć, a mimo to nadal prosi by poczytać mu o Talicie! Opowieść uczy odwagi, oddania, myślenia o innych.


5. „Ważne rozmowy” Bogumiła Wróblewska
https://boskieksiążki.pl/product-pol-1079-WAZNE-ROZMOWY-Czego-uczy-mnie-Jezus.html

Zwierzęta spotykają się w smutnych okolicznościach, pocieszając się nawzajem. Każda z opowieści pokazuje dzieciom inne wartości. Pod każdą z opowieści jest propozycja rozmowy z dzieckiem – my z nich nie korzystamy, ale same opowieści zachwycają moich chłopców od dawna.

Jedną z ulubionych historii dzieci jest opowieść o Bobrze, który płacze w samotności, bo nie potrafi prosić innych o pomoc. Z pomocą przychodzą mu inne zwierzaki, które nie tylko proponują mu sposoby na smutek, ale pomagają również odbudować zarwaną tamę.


6. „Uczone głowy, Jaś i Bóg” Inga Pozorska, Malwa Kocot
https://odnowa.jezuici.pl/sklep/dla-dzieci/961-K-Uczone-Glowy-Jas-i-Bog-miekka.html

Ta książeczka trafiła do naszego domu po moich rekolekcjach… Od razu stała się hitem!
Piękne ilustracje Malwy Kocot z ukrytą na każdej stronie Mróweczką. Treść, która budzi ciekawość małych odkrywców.

Najwięksi uczeni świata spotykają się w jednym miejscu by odkryć kim jest Bóg. Niestety kiepsko im to wychodzi. W pewnej chwili do sali obrad wkracza mały Jaś, który twierdzi, że zna odpowiedź. Obraz zużycia naszego egzemplarza pokazuje tylko to, co ta lektura przeszła. W moim odczuciu to jedna z najlepszych książek katolickich dla dzieci, jakie pojawiły się na rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przejdź do paska narzędzi