„Biblia opowiedziana dzieciom” Marie-Noëlle Thabut

Czy istnieje jedno najlepsze, idealne Pismo Święte dla dzieci? Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Czy moje dziecko nie jest na nie za małe?

Bardzo często dostaję takie pytania i za każdym razem odsyłam do Wydawnictwa PROMIC.


Na biblijnych publikacjach tego wydawcy nie zawiodłam się nigdy! Ostatnio trafiła do nas Biblia opowiedziana dzieciom. Idealna dla starszaków – choć mój 6 latek zna już sporo opowieści biblijnych, nie mógł się od niej oderwać.

Dziecięce wydania są zazwyczaj mocno okrojone, ta jednak zawiera bardzo wiele stron, dużo historii. To, co ją zdecydowanie wyróżnia to sposób w jaki stworzono tekst.

Wierne oddanie oryginału, choć słowami adekwatnymi dla rozumienia dziecka. Nie pojawiają się infantylne określenia, ale też nie znaleźliśmy w tekście niczego, co byłoby mocno niezrozumiałe albo zbyt zawiłe dla dziecka w wieku wczesnoszkolnym.

Tekst zbliżony do wersji oryginalnej, ale wpleciono w niego wiele ciekawostek – historycznych, geograficznych, społecznych. To wszystko połączone w taki sposób, że nie razi, ale stanowi doskonale połączoną całość.

Jaś podczas czytania Pisma Świętego często dopytuje o szczegóły. Szczerze mówiąc potrafi zaskoczyć mnie pytaniami, na które nie zawsze znam od razu odpowiedź. Ostatnio często dopytywał o stworzenie świata (jak na fana kosmosu przystało!). Po przeczytaniu historii z tego wydania Biblii miałam wrażenie, że znalazł na nie satysfakcjonujące odpowiedzi.

Publikacja wydana jest w twardej, kolorowej okładce. Tłoczony napis z tytułem sprawia, że Biblia opowiedziana dzieciom w pierwszym kontakcie budzi bardzo pozytywne odczucia.

Wewnątrz niewiele jest obrazków, ale te, które w niej znajdujemy są kolorowe, przyciągające i same w sobie mogą pobudzić do biblijnej medytacji (dobre zadanie dla starszych dzieci i dorosłych!).

Tekst podzielony jest na krótkie akapity, więc podzielenie go przez młodszych czytelników nie stanowi dużego problemu. Duże, wyraziste litery pomagają małym czytelnikom, którzy zaczynają dopiero przygodę z samodzielnym czytaniem.

Polecam to wydanie dzieciom od pierwszych klas szkoły podstawowej.

Dla dziecka, które nie ma w domu Biblii może to być dobry początek do poznania Starego i Nowego Testamentu.

Jeśli szukasz prezentu z okazji Pierwszej Komunii, to wydanie jest do tego idealne!

Dziękuję Wydawnictwu PROMIC za kolejną Biblię dla małych czytelników, której nic nie można zarzucić!

Tytuł Biblia opowiedziana dzieciom
Autor Marie-Noëlle Thabut
Liczba stron 344
Wydawnictwo PROMIC

Książkę można nabyć m.in. u Wydawcy https://wydawnictwo.pl/pl/p/Biblia-opowiedziana-dzieciom/4864

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przejdź do paska narzędzi