„Mietek i skarb Wejhera” Marta H. Milewska

Nieczęsto zdarza się by mój 7 letni syn zabierał mi książkę ze stwierdzeniem, że idzie czytać sam. Przy tej lekturze siedział długo, bo dopiero zaczyna naukę czytania, ale nie mógł się od niej oderwać. Lektura Mietek i skarb Wejhera wciągnęła go całego!

Mietek razem ze swoją drużyną piłkarska wyrusza na turniej międzynarodowy do Wejherowa. Tam dzieją się rzeczy dziwne – podejrzani ludzie, dziwne sytuacje, skradzione skarby.

Historia wciągająca, bardzo tajemnicza. Dla mojego Jasia szczególna, bo sam zwiedzał ostatnio podziemia franciszkańskiego klasztoru i zna Kalwarię Wejherowską, która pojawia się w opowieści. Janek szybko wyczuł więc, że coś jest nie tak. Przyszedł w trakcie lektury i powiedział pełen napięcia: „chyba wiem kto jest tym złym! Przecież kapliczki na Kalwarii otwiera ksiądz przewodnik, a nie wolno tego robić samemu!”.

Nie zabrało mu to jednak ani trochę radości i napięcia z lektury, bo dzieją się w niej rzeczy dziwne i zaskakujące!

Poznajemy nie tylko Wejherowo i piękne nadmorskie okolice. Widzimy ludzi, ich złe pragnienia, które prowadzą do przestępstw, siłę przyjaźni.

Książka jest bardzo dobra jako życiowy drogowskaz, ale też jako czas relaksu i dobrej lektury dla dziecka. W lekturze pojawia się sporo obcojęzycznych zwrotów, z którymi syn miał problem. Starsze dzieci powinny sobie jednak spokojnie z tym poradzić.

Polecam do wspólnej lektury dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym i do samodzielnej dla dzieci od 4 klasy wzwyż.

Publikacja jest tak wartościowa w wartości, fabułę, pokazanie zdrowych i dobrych relacji, że byłaby idealna na lekturę szkolną!

Zdecydowanie polecam i dziękuję w imieniu syna Wydawnictwu Dreams za wiele dni wciągającej opowieści!

Tytuł Mietek i skarb Wejhera
Autor Marta H. Milewska
Liczba stron 136
Wydawnictwo Dreams

https://www.facebook.com/dreamswydawnictwo/posts/4680154652058257

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *