„Niespodziankowe bajki. Wielkie prawdy w małych opowiastkach”

Niespodziankowe bajki. Wielkie prawdy w małych opowiastkach znamy już wzdłuż i wszerz, a jeszcze nie zdążyły się znudzić parze 7 i 4 latków (i mnie również!). Choć to „tylko” bajki, to z niezwykłą głębią i przesłaniem.

Pięknie wydana publikacja, która zawiera 19 opowiadań. Różne, choć w jakiś sposób ze sobą powiązane. Każda opowiada o innej wartości, najczęściej oczami zwierząt.

To nie tylko opowieści o tym, co przydarzyło się przedstawianym zwierzątkom i ludziom (choć te wydarzenia są przedstawione bardzo fajnie i są niezwykle wciągające), ale każde z nich niesie za sobą przesłanie. W genialny sposób autorzy przemycili głębokie treści, dotykające wartości. Każde opowiadanie zakończone jest krótką modlitwą.

Mój 7 letni syn kilkanaście razy czytał opowiadanie o Elku i złamanym skrzydełku i stwierdził, że to jego ulubiona opowieść.

Mały ptaszek wskutek wypadku nie mógł fruwać, później czuł się gorszy i słabszy od innych. Pewnego dnia trafił do szkoły i uczył się tam obcych języków. Nauczył się witać z tymi, których spotykał na pobliskim lotnisku. Tam zauważył smutnego chłopca… Jak potoczy się ta opowieść? Tego nie zdradzę!

To jedna z historii – ta pokazuje jak wielką wartość ma każdy z nas, bez względu na stan zdrowia i umiejętności. Mówi, że dzięki mnie świat staje się piękniejszy…

19 opowieści, każda inna – choć równie głęboka. Idealna dla dzieci i dla dorosłych, którzy czasem zagłuszają w sobie dziecięcą wrażliwość.

Publikacja wydana w bardzo ładnej, twardej oprawie. W środku posiada wiele ładnych ilustracji. Tekst jest duży, a każda z opowieści na tyle krótka, że dziecko, które stawia już samodzielne kroki czytelnicze poradzi sobie bez problemu.

My czytamy rodzinnie przed snem, choć później tak długo rozmawiamy, że nie każdemu polecam tę formę. 🙂

Świetna na rodzinne spędzanie czasu. Jeśli szukasz prezentu na święta – ta książka jest idealna. Musisz być jednak świadomy ryzyka – dzieci będą chciały słuchać jej na okrągło.

Dziękuję Wydawnictwu W drodze za fenomenalną lekturę!

Tytuł Niespodziankowe bajki. Wielkie prawdy w małych opowiastkach
Autorzy Wojciech Prus OP, Małgorzata Swędrowska
Liczba stron 128

 


Zapraszam 🙂

facebook.com/niezawodnanadzieja

https://www.instagram.com/magda_urbanska_blog/

urbanska.madzia@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przejdź do paska narzędzi