„20 Tajemnic Maryi. Różaniec dla dzieci”

Jak wytłumaczyć dzieciom czym jest modlitwa różańcowa?

Przyznajmy szczerze – wielu dorosłych ma z nią ogromny problem. Tym trudniej jest opowiadać o niej dziecku nie tylko tak, by pojęło to intelektualnie, ale również sercem.

Wydawnictwo eSPe zorganizowało w tym roku cenne zajęcia na czas adwentu. Oparte są o książkę Magdaleny Kędzierskiej-Zaporowskiej 20 tajemnic Maryi.

https://www.facebook.com/wydawnictwoespe/posts/10158110440094055

Choć my w samych roratach nie braliśmy udziału (ich propozycję poznaliśmy trochę za późno, gdy mieliśmy już gotowy plan na ten czas…), ale samą książeczkę pochłonęliśmy z radością i dużym zaciekawieniem. Tak, my pochłonęliśmy – bo zachwyciła nie tylko moje dzieci.

Piotruś i Ola to dwójka przedszkolaków, która szperając w rzeczach mamy, znajduje dziwne koraliki. Okazuje się, że to jej różaniec, a sama rodzicielka postanawia wykorzystać okazje z codziennego życia by opowiedzieć dzieciom o tajemnicach różańca.

Muszę przyznać, że sposób jaki obrała autorka jest fenomenalny! Rozważa tajemnicę po tajemnicy. Zaczyna od opisania przygody z życia rodziny, później rozważa świetnie pasującą do tego tajemnicę różańca. Nawet te najtrudniejsze do przekazania dzieciom, choćby biczowanie, czy śmierć na krzyżu pokazuje tak, że moje dzieci się nie przestraszyły.

To trudne pokazać czyjąś krzywdę, ból, nasz grzech – nie strasząc przy tym małych serduszek młodych czytelników. Autorce się to udało!

Na początku publikacji znajduje się również prosta instrukcja tego, jak odmawia się różaniec. Szczerze mówiąc trochę mnie zaskoczyło to, jak wiele mój siedmioletni syn z tego zrozumiał. Co prawda o samej modlitwie wiedział już z lekcji religii, ale ostatnio wziął z parapetu mój różaniec by policzyć czy wszystko się zgadza 🙂 Zafascynował się, a to wcale nie jest takie oczywiste…

Prosty i jasny przekaz z niesamowitą głębią duchową! Same opowiadania bardzo podobały się już mojemu 4 latkowi, choć dziecko w wieku wczesnoszkolnym wyciągnie z tej lektury także wiele duchowego dobra.

Zdecydowanie polecam. To ideał jako propozycja dla dzieci pierwszo komunijnych.

Gratuluję autorce pomysłu – zainspirowałam się tym w jak prosty sposób można mówić o sprawach, których czasem nie ogarniam ja sama.

Dziękuję Wydawnictwu eSPe za lekturę!

Tytuł 20 Tajemnic Maryi. Różaniec dla dzieci
Autor
Magdalena Kędzierska-Zaporowska
Liczba stron 96
Wydawnictwo eSPe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przejdź do paska narzędzi