„Miłosierny. O Bogu, który nas ratuje i uzdrawia” Ks. Michał Olszewski SCJ

Miłosierny. O Bogu, który nas ratuje i uzdrawia to książka ks. Michała Olszewskiego SCJ. Niesamowita opowieść, przepełniona wiarą, nadzieją i miłością – pełna miłosierdzia.

Ks. Michał Olszewski SCJ dokonuje głębokiej analizy pojęcia miłosierdzie powołując się na uczynki miłosierdzia względem duszy i ciała oraz nauczanie Papieża Franciszka. Wspomina o tym, jak przeżył Rok Miłosierdzia, który do niedawna obchodziliśmy w Kościele.

Miłosierdzie Boga jest skandaliczne! Wiele kontrowersji toczyło się wokół tego, że w tym szczególnym czasie Papież zezwolił wszystkim kapłanom na odpuszczanie grzechów, których rozgrzeszanie wcześniej zarezerwowane były dla nielicznych… Autor pokazuje sytuacje trudne, dylematy, ludzki dramat grzechu – nikogo jednak nie ocenia, ale pokazuje jak dobry i kochający jest Bóg.

Kapłan w swoich rozważaniach nieustannie wraca do uczynków miłosierdzia względem duszy i ciała, pokazując że mamy w Kościele miejsce, sposobność, szansę. Ta książka nie jest jednak wykładem, teologiczną rozkminą, ale jest opowieścią…

Nieraz nawet się zastanawiamy, jakie są te nasze spowiedzi, skoro cały czas wracamy do tych samych grzechów. Taki właśnie jest człowiek. My możemy przychodzić ciągle z tymi samymi grzechami, ale Bóg ten sam grzech powtórzony setki razy przebacza nam zawsze w nowy sposób. I to jest niesamowite. Str. 48

To, co urzekło mnie już od pierwszych stron to bezpośredni styl autora. Bardzo lubię, gdy mówi się do mnie jasno i wprost. Najlepiej też zrozumiałym dla mnie językiem. Ks. Michał wszystko to robi fenomenalnie! Czytałam książkę, pochłaniając strona za stroną.

Dotykała, wskazywała różne miejsca w moim patrzeniu i przeżywaniu, pozwoliła spojrzeć na siebie i innych – kapłan o sobie samym i swoich wadach i brakach także mówi bardzo wprost i z ogromną pokorą. W moim odbiorze ta książka jest ogromnym świadectwem życia i posługi autora. Świadectwem inspirującym i dającym przestrzeń do głębokiej refleksji.

Jeśli ktoś mówi, że wyznał grzechy i nie wie, czy Bóg mu odpuścił, to znaczy, że sam sobie tych grzechów nie przebaczył. Str. 80

Jeśli w całym Wielkim Poście miałbyś przeczytać jedną książkę – niech to będzie ta. Zapewniam, że nie pożałujesz, bo wobec pewnych słów, postaw, sposobów patrzenia nie da się przejść obojętnie. Ta książka właśnie taka jest. Polecam!

Tytuł Miłosierny. O Bogu, który nas ratuje i uzdrawia
Autor Ks. Michał Olszewski SCJ
Liczba stron 160
Wydawnictwo eSPe
https://boskieksiazki.pl/pl/p/Milosierny.-O-Bogu%2C-ktory-nas-ratuje-i-uzdrawia-/1130

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przejdź do paska narzędzi