„Modlitewnik dla dzieci” Barbara Garczyńska

Jak nauczyć dziecko modlitwy? Czy jest jakiś „złoty środek”, by pomóc mu rozwijać się w wierze? Wydawać by się mogło, że najlepszym sposobem jest przykład własnego życia. Choć nawet po nas, dorosłych widać niejednokrotnie, że każdego karmić może inny rodzaj pobożności.

Wielkim darem Kościoła są gotowe modlitwy, które nam proponuje. Możemy wracać do nich zawsze, gdy w sercu gości pustka i strapienie. Do naszego domu trafił ostatnio Modlitewnik dla dzieci, który jest idealnym źródłem inspiracji dla mojego 7 letniego syna!

Barbara Garczyńska napisała modlitwy bardzo proste, ale dalekie od infantylności. Szczere, przemawiające do wyobraźni i do sytuacji z życia dziecka. Ilustracje Eweliny Jaślan-Klisik są spójnym dopełnieniem publikacji.

Książka wydana pięknie, przyciągająco, kolorowo. Mały format jest dużą pomocą przy codziennym użytkowaniu.

Zestaw krótkich modlitw podzielony jest na cztery części. Modlitwy na różne okazje (np. poranek, wieczór, w trudny dzień, za rodzeństwo czy po kłótni z rodzicami), modlitwy do świętych (Maryi, Anioła Stróża czy np. Stanisława Kostki), eucharystyczne (przed i po Mszy, przed Najświętszym Sakramentem, przed i po spowiedzi, czy o dobre przygotowanie do Świąt Wielkanocy) oraz wszystkim dorosłym znane modlitwy codzienne (np. Ojcze nasz, Pod Twoją obronę itd.).

Mój syn często sięga do swojego egzemplarza, który leży w łatwo dostępnym miejscu. Czasem wydaje się, że tylko ogląda obrazki, choć wiem, że podczytuje treść, rozmyślając nad jej sensem.

Ta prosta publikacja to doskonała opcja jako duchowy dodatek do prezentu z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Modlitewnik polecam dla dzieci od 7 roku życia wzwyż.

Tytuł Modlitewnik dla dzieci
Autorki tekst Barbara Garczyńska, ilustracje Ewelina Jaślan-Klisik
Liczba stron 48
Wydawnictwo PROMIC

https://wydawnictwo.pl/pl/p/Modlitewnik-dla-dzieci-/5021

———————————————————————————————————-

Zapraszam
urbanska.madzia@gmail.com
Facebook
Instagram


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przejdź do paska narzędzi