Wybrać miłość – recenzja przedpremierowa

Nowa powieść Małgorzaty Lis wzbudziła we mnie fale różnych odczuć. Gdy przeczytałam prolog – zamarłam. Hmm… To miała być obyczajówka czy kryminał? Co to będzie?

Przyznaję, że przeczytałam wszystkie wydane dotąd książki Małgorzaty Lis i zawsze budziły mój recenzencki zachwyt. Jednak z jej najnowszą powieścią jest trochę inaczej…

Wybrać miłość. Powieść o poszukiwaniu prawdziwego szczęścia to powieść, którą mentalnie dzielę na dwie części. Mimo tego, że tworzą całość, dla mnie są emocjonalnie różne.

Pierwsza to opowieść o młodzieńczej miłości. Kuba, chłopak związany z Kościołem z kiełkującymi myślami o kapłaństwie. Olga, którą ten poznaje na kursie rysunku. Czy coś może połączyć gotkę z chłopakiem z oazy? Okazuje się, że relacja, którą stworzą będzie nie tyle zawiła, co zmieniająca wszystko…

Co jeśli on jednak zdecyduje się na kapłaństwo, mimo związku z dziewczyną? A może to jedyna słuszna droga?

Tutaj mentalnie wchodzę jakby w drugą część książki. Nie chodzi nawet o to, że czuć tu jakiś przeskok akcji, nie. Autorka porwała mnie jednak z romantycznej opowieści, która była pełna zmagań – do rzeczywistości niezwykłej walki duchowej i emocjonalnej.

Nie zdradzę fabuły, bo jest tak genialnie poprowadzona, że zepsułabym tym lekturę! Powiem tylko, że podczas czytania tej książki moje serce doświadczyło całego spektrum emocji. Od irytacji postawą głównego bohatera, po współczucie, ból, niezrozumienie, ciekawość.

Autorka pięknie wykreowała nie tylko głównych bohaterów, ale pokazała także jak w człowieku ścierają się różne siły, jak wygląda ich duchowa walka. Pozwoliła nam zajrzeć w serca w sposób, który sprawiał jakbym sama słuchała ich opowieści – przeszywającej na wskroś bólem zawiedzionych oczekiwań, niezrozumienia i tęsknoty.

To powieść o ludzkich namiętnościach, które prowadzą do zranień i o sile miłości, która przemienia całego człowieka. Historia o wierze porzuconej, wzgardzonej i odkrywanej na nowo. Opowieść o przyjaźni, która daje siłę do walki pomimo wszelkich trudności – nawet gdy tą przyjaźń odrzucamy.

To powieść, która dotyka najgłębszych zakamarków serca, mimo że jest wciągającą opowieścią pełną spotkań i zdarzeń – do kawy, poduszki, ale też do modlitwy. Sama lektura może już tą modlitwą być, bo pokazuje Boga, który jest, kocha i …czeka.

Gratuluję Małgorzacie Lis fenomenalnej powieści. Sama nie mogłam się od niej nawet na moment oderwać i przyznaję, że ma w moim sercu szczególne miejsce. Z wielu powodów…

Pani Małgosiu, gratuluję!

Tytuł Wybrać miłość. Powieść o poszukiwaniu prawdziwego szczęścia
Autor Małgorzata Lis
Wydawnictwo eSPe

https://boskieksiazki.pl/pl/p/Wybrac-milosc.-Powiesc-o-poszukiwaniu-prawdziwego-szczescia/1160


Zapraszam
urbanska.madzia@gmail.com
Facebook
Instagram

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przejdź do paska narzędzi