„Kłamstwa splamione prawdą” Terri Blackstock

Morderstwo, za które sprawca nie został ukarany z powodu błędu policjanta. Tajemniczy liścik za szybą narzeczonej ofiary, który sugeruje, że historia wraz z oprawcą wraca… Do czasu, gdy na drodze staje klaun oraz kolejna śmierć.

Opowieść kryminalna. Wciągająca, pełna napięcia. Pełna poszarpanego bólem życia, o które bohaterowie walczą niby wspólnie, ale każdy na swój sposób.

W opowieści pojawiają się dwie rodziny. Wiąże ich pierwsza ofiara zbrodni, praca w policji i blog śledczy. Nie będę zdradzać fabuły, nie zabiorę czytelnikowi tej frajdy poznawania jej samemu!

Zbrodnia doskonała, w której pojawiają się luki. Dostrzec można je jednak nie tyle sposobami, którymi dysponuje policja, ale sercem – uważnym i pełnym współczucia, które dostrzega, że w zachowaniu jednego z bohaterów jest coś niepokojącego…

To piękna opowieść o sile rodziny, która trzyma się razem pomimo okoliczności. O ludziach, którzy wierzą sobie na słowo, choć świat wokół myśli inaczej. O wierze złamanej zdradą ojca, który miał być wzorem, a okazał się być źródłem największego bólu dla swoich córek. O sile, która płynie z trudnych doświadczeń. O jedności pomimo rozłamu i wewnętrznego rozdarcia.

Ta książka zaskakuje. Autorka stworzyła bardzo ciekawą i zaskakującą powieść kryminalną, ale zbrodnia nie staje tu w centrum. Walka toczy się głównie w sercach bohaterów, co udało uchwycić się bardzo naturalnie, głęboko i poruszająco.

Udało się tak, że to nie zbrodnia jest najważniejsza, mimo że skrojona jest idealnie i do końca nie wiadomo, kto za nią stoi. Fabuła kręci się wokół poszukiwania prawdy, choć nie tylko o prawdę w wątku kryminalnym się rozbija. Dotyka prawdy fundamentalnej – że warto kochać i jest się kochanym. Pomimo wszystko.

Mnie ta powieść wciągnęła, od początku do ostatniego zdania. Poruszyła mnie miłość sióstr i wiara jednego z bohaterów, który miał miliony powodów do tego, by wątpić. Dotykały mnie pełne bólu rozmowy z Bogiem. Poruszyła mnie historia mordercy – bo każdy człowiek niesie swój bagaż, który czasem prowadzi do obłędu.

Polecam tę lekturę na jesień. Ostrzegam jednak, że nie da się jej odłożyć przed przeczytaniem ostatniego zdania – warto więc zarezerwować sobie na nią od razu dłuższy czas!

Tytuł Kłamstwa splamione prawdą
Autor Terri Blackstock
Liczba stron 340
Wydawnictwo Dreams
https://dreamswydawnictwo.pl/zapowiedzi/klamstwa-splamione-prawda,produkt624/


Zapraszam
urbanska.madzia@gmail.com
Facebook
Instagram

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przejdź do paska narzędzi