Dajmy sobie nową szansę

Uwielbiam publikacje z serii opowieści z wiary, które wychodzą nakładem Wydawnictwa eSPe. Wciągające, życiowe, ot można rzec „normalne”, ale w ich tle pojawia się Bóg i Jego uzdrawiająca obecność. Tak też dzieje się w najnowszej powieści serii, czyli Dajmy sobie nową szansę Beaty Agopsowicz.

Czytając tę książkę, początkowo gubiłam się w ilości postaci. Poznajemy wiele osób i ich historie, które z czasem jednak stykają się w jedno. Bardzo zwinnie przeplatają się wzajemnie, tłumacząc i usprawiedliwiając nie tyle pomysł autorki, co pobudzając fabułę do takich emocjonalnych wyżyn, które mnie poruszały i sprawiały, że nie mogłam oderwać się od lektury.

Beata Agopsowicz daje czytelnikowi opowieść o ludzkich zranieniach, które wywołują pasmo trudnych wydarzeń. Dlaczego czasem sypie się nasz świat, mimo że tak bardzo tego nie chcemy? Czemu szukamy winy poza sobą? Czy można wrócić do porzuconych dzieci, zdradzonej żony, do szukania szczęścia gdzieś indziej niż w perfekcyjnie umeblowanej codzienności?

Ta historia koi i dodaje sił, zmienia patrzenie na ból. Pokazuje kilka drogowskazów, jak żyć, by kochać pełnią dojrzałej miłości. Nie ma w tym jednak wytykania palcami i tanich frazesów. Jest ból, pot i łzy. Jest miłość dojrzała, która rodzi się na zranieniach.

To kompendium ludzkiej psychologii, szansa na zajrzenie w cudze serce w taki sposób, że można dojrzeć w nim swoje własne.

Podczas lektury możesz poczuć na sobie pewien wzrok i wtedy nic już nie będzie takie samo… Ani ból, ani zranienia, ani strata. Ten wzrok, który wywraca postać rzeczy i ból zamienia w siłę do walki. Nie jest cudownym pstryczkiem w nos, który daje infantylny happy end. Jest pokazaniem, że zawsze jest szansa.

Dajmy sobie nową szansę… Ten tytuł oddaje sens książki. Sens międzyludzkich relacji.

Książka jest bardzo dobra. Mądra, poruszająca, prosta. Polecam.

Miłość nie dojrzeje sama… Czasem trzeba jej dać nową szansę. Może ta książka będzie ku temu dobrą inspiracją?

Tytuł Dajmy sobie nową szansę
Autor Beata Agopsowicz
Liczba stron 352
Wydawnictwo eSPe
https://boskieksiazki.pl/pl/p/Dajmy-sobie-nowa-szanse/1190

Grafika jest własnością Wydawnictwa eSPe


JEŚLI TEN TEKST WYDAJE CI SIĘ WARTOŚCIOWY I MYŚLISZ, ŻE JESZCZE KOMUŚ MOŻE SIĘ PRZYDAĆ,
TO BĘDZIE MI MIŁO, GDY: 

  • pozostawisz po sobie ślad w formie komentarza
  • zaobserwujesz mojego Facebooka (wtedy będziesz ze wszystkim na bieżąco)
  • dołączysz do mnie na Instagramie
  • zapraszam też do kontaktu, rozmowy przez mail urbanska.madzia@gmail.com

One Reply to “Dajmy sobie nową szansę”

  1. Grazyna st. pisze:

    I ja uwielbiam wszystkie powieści tego wydawnictwa. Kupuję je od dawna. Po takich książkach zostaje ciepło w sercu. Nowości B.Agopsowicz jeszcze nie mam. W planach. Ale mam wszystkie poprzednie przez nią napisane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przejdź do paska narzędzi