„Prezent z nieba. 12 historii od przyjaciela” Hanny Sołtysiak

Trafiła do nas ostatnio książka dla dzieci Prezent z nieba. 12 historii od przyjaciela Hanny Sołtysiak, wydana przez dominikańskie Wydawnictwo W Drodze. To publikacja, która choć składa się z 12 rozdziałów, dedykowanych jakby każdemu miesiącowi w roku, została pochłonięta przez moje dzieci w kilka dni!

Każdy z rozdziałów – miesięcy składa się z trzech części.

Pierwsza z nich to proste opowieści z życia babci i jej dwójki wnucząt – życiowe, czasem zabawne, innym razem pełne powagi – w tych opowieściach idealnie odnajdą się zarówno przedszkolaki jak i dzieci w wieku szkolnym, bo one bawią, intrygują, ciekawią.

Po każdej z nich znajduje się „słowo od przyjaciela”, czyli coś co dla mnie, po prostej opowiastce, jest skokiem na wyższy poziom nie tylko w rozumieniu czytanego tekstu, ale i poziom duchowy. Autorka w bardzo prosty sposób dotyka tu tematów związanych z duchowością – modlitwy, sakramentów, grzechu itd. Powiedziałabym, że ta część dedykowana jest dla dzieci starszych niż przedszkolaki, choć to w dużej mierze zależy od samego dziecka, jego wrażliwości, zdolności intelektualnej, tego ile już wie.

Każdy rozdział kończy się zadaniem – w moim odczuciu poziom ich trudności jest bardzo różnorodny. Zadania to m.in. przeczytanie fragmentu z Biblii, wieczorny rachunek sumienia (byłam pełna podziwu jak autorka wytłumaczyła w praktyczny sposób jak przez niego przejść!), czy zilustrowanie zwycięstwa nad swoimi lękami, by móc wracać do obrazka, gdy ten znowu się pojawi.

Niezwykle cennym atutem tej publikacji jest też jej szata graficzna i twarda oprawa – niezniszczalna w rękach najmłodszych czytelników.

Moi synowie słuchali opowieści z zaciekawieniem. Po „słowie od przyjaciela” wpadali nie tylko z w jakiś rodzaj zadumy, ale i zadawali mnóstwo ciekawych pytań o życie blisko Boga. Zadań wykonywać jednak nie chcieli, twierdząc, że są dla nich zbyt trudne. Wiem jednak, że nie o ich trudność im chodziło, ale wysiłek, który nie bardzo chcieli w nie wkładać. Tak już bywa… Wrócimy do tej lektury za jakiś czas, szczególnie ze względu na starszego syna, który za kilka miesięcy pierwszy raz przystąpi do sakramentów komunii i spowiedzi. Ta lektura jest wręcz przesycona treściami, które mogą w tej drodze niezwykle ubogacać!

Gratuluję autorce niezwykłej zdolności mówienia prosto o rzeczach trudnych. Zapewne ma na to spory wpływ to, że Hanna Sołtysiak posiada wieloletnie doświadczenie w opowiadaniu o Bogu dzieciom – w pracy katechetycznej i podczas katechez przygotowujących dzieci do wczesnej komunii świętej.

Polecam tę publikację nie tylko dzieciom komunijnym, ale wszystkim tym, które chciałyby karmić swoją głowę i ducha wartościowymi treściami z Bożym akcentem. Polecam rodzicom, którym leży na sercu katolickie wychowanie dzieci i szukają na tej drodze inspiracji i wsparcia. Ta prosta, pięknie wydana publikacja zdecydowanie może być wsparciem w tej drodze!

Dziękujemy Wydawnictwu W Drodze za egzemplarz recenzencki publikacji!

Tytuł Prezent z nieba. 12 historii od przyjaciela
Autorka Hanna Sołtysiak
Liczba stron 80
Wydawnictwo W Drodze

https://wdrodze.pl/produkt/prezent-z-nieba-12-historii-od-przyjaciela/


JEŚLI TEN TEKST WYDAJE CI SIĘ WARTOŚCIOWY I MYŚLISZ, ŻE JESZCZE KOMUŚ MOŻE SIĘ PRZYDAĆ,
TO BĘDZIE MI MIŁO, GDY: 

  • pozostawisz po sobie ślad w formie komentarza
  • zaobserwujesz mojego Facebooka (wtedy będziesz ze wszystkim na bieżąco)
  • dołączysz do mnie na Instagramie
  • zapraszam też do kontaktu, rozmowy przez mail urbanska.madzia@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przejdź do paska narzędzi