Życie Maryi w wizjach wielkich mistyczek

Zazwyczaj nie czytam książek opartych na mistycznych wizjach i objawieniach. Bardzo daleko mi do karmienia swojej duchowości takimi treściami… Dla dwóch książek, albo raczej dla dwojga Osób, postanowiłam zrobić wyjątek… Jedna publikacja dotyczy Maryi, druga Jej męża, św. Józefa. O tej pierwszej chciałabym powiedzieć dziś kilka słów…

Dlaczego po nią sięgnęłam? Lubię, gdy ktoś swoimi oczami opowiada mi o Maryi. O tym jaką mają relację, jak ktoś postrzega Matkę Bożą. Ile z tego biorę dla siebie? Mało. Lubię jednak te drgania serca, ciche poruszenia, które budzą chęć głębszej relacji z Matką Bożą.

Taka też była ta publikacja. Do dalszej lektury od razu przekonał mnie jej wstęp. Autorzy piszą jak należy traktować i rozumieć prywatne objawienia. Niezwykle cenne i mądre uwagi, które warto wziąć sobie do serca…

Cztery mistyczki – św. Elżbieta z Hesji, św. Brygida Szwedzka, bł. Maria z Agredy, bł. Anna Katarzyna Emmerich – to ich oczami widzimy życie Maryi. Etap po etapie, krok po kroku.

Lektura jest bardzo obszerna, bo zaczyna od poznania świętych rodziców Maryi, poprzez Jej narodziny, dzieciństwo, zwiastowanie, po śmierć Jezusa na krzyżu, dzień Pięćdziesiątnicy i Jej wniebowzięcie. Każdy z 37 rozdziałów to kolejny etap milowy w Jej życiu.

To, w jaki sposób została napisana ta publikacja daje niezwykle cenną możliwość sięgania wyrywkowo do tego, co aktualnie chcemy rozważać. Każdy rozdział jest – mimo spójności z całością – jakby odrębną opowieścią.

To dobra lektura do osobistej modlitwy. Warto pamiętać, że to prywatne objawienia, nie Pismo Święte, więc nie wszystko musi nam „grać” z naszym spojrzeniem i naszą duchowością. Warto jednak sięgnąć po tę publikację, gdy jest w nas pragnienie głębszego poznania Maryi, albo spojrzenia na Nią w bardzo codzienny, ludzki sposób.

Czytanie tej publikacji zajęło mi kilka miesięcy… Nie dlatego, że jest trudna, ale dlatego, że sięgałam po nią wyrywkowo. Wtedy, gdy odmawiałam różaniec i chcąc głębiej wejść w jakąś tajemnicę, czytałam np. rozdział o nawiedzeniu św. Elżbiety. Czasem inne spojrzenie daje świeży powiew. Te objawienia są takim powiewem, innością, szerszym spojrzeniem.

Polecam ją tym, którzy potrafią złapać różnicę między prywatnym objawieniem, a powszechnym publicznym Objawieniem. Tym, którzy chcieliby posłuchać opowieści o Maryi z nowej, trochę innej perspektywy, po to by być może poznać Ją na nowo.

Dziękuję Wydawnictwu AA za egzemplarz książki!

Tytuł Życie Maryi w wizjach wielkich mistyczek
Wydawnictwo AA

https://www.religijna.pl/zycie-maryi-w-wizjach-wielkich-mistyczek


JEŚLI TEN TEKST WYDAJE CI SIĘ WARTOŚCIOWY I MYŚLISZ, ŻE JESZCZE KOMUŚ MOŻE SIĘ PRZYDAĆ,
TO BĘDZIE MI MIŁO, GDY: 

  • pozostawisz po sobie ślad w formie komentarza
  • zaobserwujesz mojego Facebooka (wtedy będziesz ze wszystkim na bieżąco)
  • dołączysz do mnie na Instagramie
  • zapraszam też do kontaktu, rozmowy przez mail urbanska.madzia@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przejdź do paska narzędzi