„Przepis na przyjaźń. Jak pielęgnować koleżeńskie relacje” Christine Adams

Dziecięcy świat uczuć jest dla mnie ciągłą zagadką. Gdy mój syn zaczął chodzić na zajęcia do zerówki, okazało się, że na wiele rzeczy, które dzieją się w jego sercu nie mam wpływu. Mogłam jedynie być i rozmawiać.

Dotyczyło to także sfery relacji, gdy jedno z dzieci okazało się świetnym kompanem do zabawy, drugie zaś łobuzem, który robił wszystko by tej zabawy nie było.

Jak uczyć dziecko zdrowych, dobrych relacji? Co można zrobić by wejście dziecka w świat nie okazało się zderzeniem z okrutnym traktowaniem i odrzuceniem przez rówieśników? Kolejna książka z serii Pomocne Elfy, tym razem o przyjaźni, poprowadziło nas przez wiele godzin rozmów i opowieści o tym, co ważne i trudne w przyjaźni i relacji z rówieśnikami.

Książka w bardzo prosty i przystępny sposób tłumaczy czym jest przyjaźń, jak wybrać przyjaciela i nim być, czym jest gra zespołowa. Traktuje o tym, czego przyjaciele nie robią, o byciu sobą. Pokazuje też trudne sytuacje – wtedy, gdy dziecko zaczyna naśladować innych i łamie zasady, czy gdy w jego otoczeniu pojawia się łobuz. Opowiada również o końcu przyjaźni, np. z powodu przeprowadzki i tym, że warto się przyjaźnią dzielić.

Rady i sugestie w tej publikacji są bardzo proste, ale zarazem głębokie i cenne. Napisane bardzo prostym językiem, więc idealne do samodzielnej lektury. Podzielone tematycznie, co sprawia, że łatwo wrócić do konkretnej treści, gdy w życiu dziecka pojawi się określony problem.

Książeczka zawiera niewiele tekstu, ale za to wypływa z niego mądrość i głębia. Całości dopełniają piękne ilustracje.

Polecam tę publikację i inne książeczki z tej serii, o których pisałam dotychczas:

 

Dziękuję Wydawnictwu PROMIC za egzemplarz recenzencki!

Tytuł Przepis na przyjaźń. Jak pielęgnować koleżeńskie relacje
Autor Christine Adams
Liczba stron 32
Wydawnictwo PROMIC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przejdź do paska narzędzi